Yorgos Lanthimos’un Yeni Filmi The Favourite Hakkında

25 Temmuz 2018 375 0 0

Emma Stone‘un baş rolünde olduğu bu film yunan yönetmenin tarzının dışında olacağa benziyor. Yorgos Lanthimos‘un diğer filmlerine aşina olanlar distopik dünyalar üzerinden yürütülen konular işlemeyi sevdiğini ve hikayelerinin fazlasıyla yunan mitolojisinden beslendiğine şahit olmuşlardır. Bu sebepten ünlü yönetmenin bu filmi sevenlerinde farklı bir merak duygusu ve bekleyiş uyandırdı.

Filmin konusu ise kısaca şöyle; 17. yy da İngiltere Kraliçesi Anne’nin geçirdiği rahatsızlıklar dolayısıyla, kraliçenin danışmanı ve gizli sevgilisi olan Marlborough düşesi Sarah Churchill ülkeyi yönetmeye başlar ta ki  saray işlerine oldukça meraklı olan genç kuzeni Abigail saraya gelene kadar. Ondan sonra her şey ters gitmeye başlar. 1 kraliçe ve onu etkilemeye çalışan 2 kadın..

Kraliçeyi Olivia ColmanMarlborough düşesini Rachel Weisz, Abigail’i ise Emma Stone canlandıracak.

Basit bir dönem filmi gibi gözükse de Yorgos Lanthimos‘un elinden çıktığı için sürprizlere hazır olmak gerekir. Film 23 Kasımda vizyonda olacak sevenleri olarak gün saymaya başladık bile..

 

Yazar: Zeynep Esmez

Etiketler: Emma Stone, Olivia Colman, Rachel Weisz, The Favourite, Yorgos Lanthimos Kategoriler: Sinema
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com