Yeni Mini Dizi Önerisi: Miracle Workers

15 Şubat 2019 232 0 2

Miracle Workers adlı fantastik komedi türündeki mini dizinin ilk bölümü geçtiğimiz günlerde TBS kanalında yayınlandı.

Dizimiz Simon Rich’in kitabı olan  ” What in God’s Name” adlı romanından uyarlanmış. Dizinin yaratıcısı da yine Simon Rich olmuş.

Dizinin baş rollerinde hepimizin yakından tanıdığı  Steve Buscemi, Daniel Radcliffe, Geraldine Viswanathan yer alıyor. Dizide yer alan diğer oyunlar ise : Angela Kinsey, Karan Soni, Jon Bass,  Chris Parnell, Tituss Burgess, Margaret Cho, Tim Meadows.

Dizinin konusuna gelecek olursak, dizide  Cennet bir şirket olarak gösteriliyor. Şirketin çeşitli departmanları var ve bunlarda görevli çalışanlar yani melekler dünyanın bölümleri ve sorunlarıyla ilgileniyorlar. Bunların arasında hayvanların nesli, doğa olayları, toprak-tarım meseleleri vb işler yer alıyor.

Daniel bir melek olan Craig karakterini canlandırıyor, Steve ise Tanrı rolünde yer alıyor.

Craig  ”Cevaplanan Dualar Departmanında” çalışıyor ve  insanların arzularını yerine getirmekle ilgileniyor. Bir gün departmanına Eliza adında bir melek geliyor.

Ve aslında olayların çığrından çıkması bu noktada patlak veriyor. Bu sırada dünyada işler yolunda gitmemeye başladığı ve bu durumdan sıkıldığı için bir gün Tanrı dünyayı yok etmeye karar verdiğini açıklıyor.

Bu açıklamadan sonra Craig ve Craig’in departmandan arkadaşı Eliza, Tanrıyı dünyayı yok etmemesi için ikna etmeye çalışıyorlar.

Uğraşlarının sonunda Tanrıyla bir iddiaya giriyorlar. Tanrı iddiayı onlar kazanırlarsa dünyayı yok etmeyeceğini fakat iddiayı Tanrı kazanırsa dünyanın yok olacağını söylüyor. Ve bizde dizide bu iddia sürecini izlemeye başlıyoruz.

Her bölümü 20 dk’dan oluşan bu mini komedi dizisine bence bir şans vermelisiniz. 🙂
Eğer fragmanına bir göz atmak isterseniz linki buraya bırakıyorum. İyi seyirler.. 🙂

Etiketler: Angela Kinsey, Chris Parnell, Daniel Radcliffe, Geraldine Viswanathan, Jon Bass, Karan Soni, Miracle Workers, Simon Rich, Steve Buscemi, TBS, Tim Meadows, Tituss Burgess Kategoriler: Dizi, Öneri
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Günce

Zamanının çoğunu dizi, film izleyip, kitap okuyarak geçiren, 21 yaşında bir üniversite öğrencisi..

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com