Yeni Mini Dizi Önerisi: Escape at Dannemora

16 Aralık 2018 212 0 1

18 Kasım 2018’ de ilk bölümü Showtime’da yayınlanan Escape at Dannemora‘da iki suçlunun cezaevinden kaçış hikayesi anlatılmış. Bu diziyi ilgi çekici kılan ise hikayenin gerçek olması.

Gerçek firar olayı 2015 yılında New York’taki Clinton Islah Tesisinde gerçekleşmiş ve firarları bulmak için yapılan soruşturma süresince 23 milyon dolara yakın bir ücret harcanmış.

Dizinin senaryosu da bu olay üzerine kurulu. 7 bölümlük bu mini dizinin ilk 3 bölümü şimdiden yayınlanmış bulunmakta.

Dizideki karakterlerimiz Richard Matt ve David Sweat cinayetten hüküm giymiş iki mahkum. Mahkumlardan Richard, hapishaneden kaçmak için plan hazırlamaya başlıyor.

Ancak bu planda yanında olacak birini bulmak istiyor ve bunun sonucunda kendisine yardım etmesi için David ile anlaşıyor. Richard  ve David, birlikte yaptıkları planı hayata geçirmek için en ince ayrıntısını kadar çalışmaya başlıyorlar.

Planın düzgün yürümesi ve bir aksilik çıkmaması için onlara hapishane terzisi Patricia Arquette yardım ediyor. Plan düzgün bir şekilde işleyince firar eden Richard ve David’i yakalamak için ülke alarma geçiyor.

Dizinin oyuncu kadrosuna gelecek olursak, Benicio Del Toro, Patricia Arquette, Paul Dano, Bonnie Hunt, Eric Lange ve David Morse gibi isimleri görüyoruz.

Dizinin senaryosunu ise Brett Johnson ve Michael Tolkin kaleme alıyor.

Ben Stiller, Brett Johnson, Michael Tolkin, Bryan Zuriff, Michael De Luca ve Nicky Weinstock ise yapımcı kadrosunda yer alıyor.

Belki bu yapıma bir şans vermek isterseniz diye buraya fragmanı bırakıyorum. 🙂
Herkese şimdiden iyi seyirler! 🙂

Etiketler: Ben Stiller, Benicio Del Toro, Bonnie Hunt, Brett Johnson, Bryan Zuriff, David Morse, Eric Lange, Escape at Dannemora, Michael De Luca, Michael Tolkin, Nicky Weinstock, Patricia Arquette, Paul Dano, Showtime Kategoriler: Öneri, Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Günce

Zamanının çoğunu dizi, film izleyip, kitap okuyarak geçiren, 21 yaşında bir üniversite öğrencisi..

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com