Yeni Dizi Önerisi: Safe

17 Eylül 2018 643 0 0

Başrollerini Dexter dizisinde gönüllere taht kurmuş Michael C. Hall ile Sherlock dizisinden yakından tanıdığımız Amanda Abbington’ın paylaştığı Safe dizisi İngiliz yapımı Netflix orijinal dizisidir.  Safe kurgusu, karakterleri ve detaylarıyla roman tadında ilerleyen bir dizi olarak karşımıza çıkarken ilk bölümden itibaren kafanızda artarak oluşan soru işaretleri dizinin sonunda bizi cevap olarak karşılıyor.

Senaryosunu ünlü suç- gerilim yazarı Harlan Cobe kaleme aldığı Safe dizisinde roman yazarının izlerini oldukça görmekteyiz. Bir babanın aniden ortadan kaybolan kızını aramaya başlamasıyla beraber kendinizi olaylar zinciri içinde buluyorsunuz. Karakterlerin gizemli geçmişleri ve Harlan Cobe’nin kalemi sayesinde tüm karakterlere şüpheyle bakmaya başlıyorsunuz. Dizinin sonuna kadar birçok kişiden şüphe edecek ve sonuçlarına şaşıracaksınız. Bir roman yazarının senaristliğini üstlendiği diziyi izlerken diyaloglara daha çok dikkat etmeniz ve bazı cevapların bu diyalogların arasına gizlendiğini unutmamanız gerekiyor.

“Herkesin sır tutma hakkı vardır.”

“Bu işte öğrendiğim bir şey varsa o da kimseyi tam olarak tanımadığın.”

“Hiçbir şey sonsuza dek gizli kalmaz.”

İzlerken gözüme çarpan bu üç cümle aslında dizinin kısa bir özeti diyebiliriz. Bu yüzden diziyi takip ederken alt metinlere özen göstermenizi tavsiye ederim.  Sekiz bölümlük mini bir dizi olan Safe dizisine aktörlerin oyunculuk kalitesi sayesinde çok çabuk bağlanıyorsunuz.  Özellikle Michael C. Hall’ın kızını arayan bir baba olarak geçmişteki acılarıyla beraber olaylara karşı verdiği tepkiler izleyicileri o kadar etkiliyor ki bu gizem bir an önce çözülsün istiyorsunuz.  Bu gizemin bir parçası olmak ve sırlarının araladığı bu kapıdan girerek gerçeğe ulaşmak istiyorsanız Safe dizisi doğru seçenek olacaktır. İyi seyirler.

Yazar: Serkan Sağlam

Etiketler: Dexter, Harlan Cobe, Netflix, Safe, Sherlock Kategoriler: Öneri, Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com