Yeni Dizi Önerisi: Manifest

25 Ekim 2018 641 0 0

Manifest dizisinin ilk bölümü NBC ekranlarında 24 Eylül 2018 tarihinde yayınlandı.
Manifest‘in yaratıcılığını Matthew Fernandez ile Jeff Rake yapıyor. Yapımcı koltuğunda ise Robert Zemeckis, Jack Rapke ve Jackie Levine yer alıyor.

Başrollerde ise Valor’da izlediğimiz Melissa Roxburgh ( Michaela Stone), Once Upon A Time’dan tanığımız Josh Dallas ( Ben Stone- Michaela’nın abisi ), Zoo’da tanıdığımız Athena  Karkanis‘i  ( Grace Stone- Ben’in eşi)  izliyoruz.

Dizinin konusuna gelecek olursak çıktıkları tatilden -Jamaika’dan New York’a- dönecek olan ailenin uçağında bir problem çıkıyor. Şirket biletlerde bir karışıklık olduğunu, bir biletin birden fazla kişiye satıldığını ifade ediyor. Ve bir sonraki kalkan uçağa gönüllü binen yolculara 400 dolar vereceklerini açıklıyor.

Bunun sonucunda Ben ve Michaela kalmaya karar veriyorlar. Ben’in ikiz çocuklarından lösemi olan Cal’da babasıyla kalmak istediğini söylüyor. Ve onlar havaalanında diğer uçağı beklerken Ben ve Michaela’nın annesi, babası, Ben’in eşi ve diğer çocuğu Olive ilk uçakla New York’a dönüyor.

Ben, Michale ve Cal ise diğer uçak olan Montego Air Flight 828 ile yolculuğa başlıyorlar. Kısa bir süre sonra uçak türbülansa giriyor. Herkes panik oluyor fakat bir süre sonra bu durum sona eriyor. Bulundukları konuma yakın bir havaalanına iniş yapıyorlar. Fakat iniş yaptıklarında onları polis ve sağlık ekiplerinin beklediğini görüyorlar. Buna anlam veremeyen yolcular sorular sorup ne olduğunu anlamaya çalışıyorlar.

Yetkililer tarafından onlara şöyle bir açıklama yapılıyor. ‘’ Sorun şu ki uçağınız 7 Nisan 2013’te Jamaika’dan hareket etti. Fakat bugün günlerden 4 Kasım 2018, hepiniz 5,5 yıldır kayıptınız ve ölü sayılıyordunuz.’’

Tabi ki uçaktaki görevli ekip ve yolcular duydukları şeyler karşısında şaşırıyorlar. Çünkü onlara göre Jamaika’dan hareket etmelerinin üstünden sadece 3 saate yakın bir zaman geçmiş oluyor. Basın bu olayı öğrendikten sonra yolcular aileleri ile bir araya geliyorlar. Uçaktakiler annelerinin, babalarının, eşlerinin yaşlandığı, çocuklarının büyüdüğü gerçeğiyle yüzleşirken, aileleri de onların hayatta olmalarının şaşkınlığı ve sevincini yaşıyor.

Olaylar aslında bundan sonra karmaşıklaşmaya başlıyor. Uçaktaki yolcuların hiçbirinde fiziksel, biyolojik anlamda kazanın öncesine göre bir fark görülmüyor. Ben’in ikiz çocuklarından yanında olan çocuğu Cal’ da hiçbir değişiklik yokken, diğer çocuğu olan ve annesiyle öndeki uçakla giden Olive 14 yaşına girmiş oluyor. Tüm bunlara ailece alışmaya ve 5 senelik arayı kapatmaya çalışıyorlar.

Polis memuru olan ve tatilden önce sevgilisinden evlenme teklifi alan Michaela döndüğünde bambaşka şeylerle yüzleşmek zorunda kalıyor. Ve bu olaylar yaşanırken aynı zamanda uçaktaki yolcular gün geçtikçe birbirleriyle güçlü bir bağ kurduklarını değişik şekillerde fark etmeye başlıyorlar.

Dizi bana ilk bakışta Lost’u  hatırlattı açıkçası. Ben izlerken gerçekten zevk alıyorum. Hem kafa karıştırıcı hem de gayet ilgi çekici bir konusu var. Olanları umarım güzel bir yere bağlarlar ve efsaneler arasına girebilirler. Çünkü bence bu dizinin konusunda öyle bir potansiyel var.

Şu ana kadar 5 bölüm yayınlanan diziyi, dram ve gizem seviyorsanız kaçırmayın bence. NBC 13 olan sezonluk bölüm sayısını 16’ya çıkarmış bile şimdiden.

Siz de bir şans vermek isterseniz buraya fragmanını bırakıyorum, iyi seyirler…

Etiketler: Athena  Karkanis, Jack Rapke, Jackie Levine, Jeff Rake, Josh Dallas, Manifest, Matthew Fernandez, Melissa Roxburgh, NBC, Robert Zemeckis Kategoriler: Öneri, Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Günce

Zamanının çoğunu dizi, film izleyip, kitap okuyarak geçiren, 21 yaşında bir üniversite öğrencisi..

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com