Yeni Dizi Önerisi: Hanna

6 Şubat 2019 660 0 2

Hanna adlı dizinin ilk bölümü 4 Şubat tarihinde Amazon’da yayınlandı. Dizinin her bölümü yaklaşık bir saatten oluşuyor.

Dizi, Joe Wright’ın 2011 yapımı aksiyon filmi Hanna’dan uyarlanmış. Dizinin senaristliğini filmin de senaristi olan David Farr üstlenmiş. Yönetmen koltuğunda da Sarah Adina Smith yerini almış.

Dizinin oyuncu kadrosuna gelecek olursak, beni en çok heyecanlandıran isim en son Altered Carbon’da izlediğimiz Joel Kinnaman oldu. Kinnaman’a  Mireille Enos, Esme Creed Miles, Rhianne Barretool gibi başarılı isimler eşlik ediyor.

Dizinin çekimleri 4 farklı ülkede gerçekleşmiş. Macaristan, İspanya, Birleşik Krallık ve Slovakya’da çekilmiş dizi de başkarakterimiz olan Hanna ve babasının CIA’den kaçışını izliyoruz.

Hanna’nın babası eski bir CIA ajanı. Babası kızını herkesten uzak bir  şekilde ormanda yetiştiriyor.

Babası Hanna’ya dövüş, av, silah kullanımı, birkaç yabancı dil, genel kültür gibi şeyleri öğretiyor. Hanna sürekli bir eğitimden, çalışmadan geçiyor. Kız gerçekten delice çalışıyor ve babası onu her türlü olasılığa karşı eğitiyor.

Hanna ergenliğe girmesiyle birlikte babasının bunları neden ona öğrettiği,  neden ormanda yaşadıklarını sorgulamaya başlıyor.

Ve bir gün bir şekilde CIA onlardan haberdar oluyor. İşte bu olaydan sonra işler kızışmaya başlıyor. Babası Hanna’ya bazı şeyleri anlatıyor ve kaçış hikayeleri başlıyor.

Eğer sizde bu aksiyonlu ve gizemli dizinin fragmanına göz atmak isterseniz linki buraya bırakıyorum, şimdiden herkese iyi seyirler. 🙂

Etiketler: Amazon, Esme Creed Miles, Hanna, Joel Kinnaman, Mireille Enos, Rhianne Barreto Kategoriler: Dizi, Öneri
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Günce

Zamanının çoğunu dizi, film izleyip, kitap okuyarak geçiren, 21 yaşında bir üniversite öğrencisi..

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com