Yeni Dizi Önerisi - B: The Beginning

Yeni Dizi Önerisi – B: The Beginning

14 Ekim 2018 875 0 0

B: The Beginning , 2 Mart 2018′ tarihinde yayınlanan 12 bölümlük  Netflix orijinal anime dizisidir. Başlangıçta basit bir kedi fare oyununu andıran bir yapıya sahip olan B: The Beginning, arka planda içerdiği hikayeyle ve gizemle sizi çok kolay içine çeken polisiye- fantastik bir dizidir.

İşlenen cinayetleri çözmek için uzun bir aradan sonra polis teşkilatına geri dönen Keith karakteri, tespitleri ve zekasıyla kendini çok çabuk sevmemizi sağlıyor. Birini öldürmek için geçerli bir sebep olabilir mi?  Bu sorunun cevabını kendince mantıklı bir sebebi olan seri katil B karakterinde bulacaksınız.  Farklı hayatlara sahip olan B ile Keith karakterinin bir noktada kesişen hayatlarını izlemek dizideki en eğlenceli kısımlar olarak karşımıza çıkıyor.  Dizideki kasvetli ve karanlık havayı dağıtmak için yaratılan Lily karakteri enerjisiyle dizideki atmosferi tamamen değiştiriyor.  Bir polisiye dizisinden daha fazlası olan B: The Beginning, içerdiği diyaloglarla bunu bize ispatlıyor.

-İnsanoğlu başlangıçta insanlar tarafından tasarlanmadı.  Özellikle burası (beynini göstererek) insanlar tarafından kurcalanmak için tasarlanmamış.

+O zaman baş tasarımcı için şikayette bulunacağım, kiminle konuşmalıyım? 

-Sanırım Tanrı’yla.

Dizi, Se7en filmini andıran bazı sahnelere sahip olsa da polisiyenin yanı sıra bilim-kurgu ve fantastik tarafı ağır basmaktadır. Bazı açıklamalar ve bazı sahneler izleyiciyi tatmin etmese de dizinin fantastik tarafının izleyiciye sunduğu şölenle bunları görmezden geliyorsunuz. 12 bölümü bitirdiğinizde kafanızda soru işareti kalmamasına rağmen kendinizi, “Bir bölüm daha olsa fena olmazdı.” izlenimiyle Perfect World şarkısı eşliğinde dizinin jeneriğini izlerken buluyorsunuz. Tam her şey bitti derken jeneriğin sonunda sizi 2. Sezonun geleceğini müjdeleyen bir sahne karşılıyor.  Eğer sizde Katil B’nin intikamına ortak olmak ve arka planda yatan tüm gerçeği ortaya çıkarmaya yemin etmiş Keith’in çabasına tanıklık etmek istiyorsanız,  B: The Beginning sizin doğru seçenek olacaktır. İyi seyirler.

Yazar: Serkan Sağlam

Etiketler: B: The Beginning, Netflix, Se7en Kategoriler: Anime, İnceleme, Öneri
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com