Yeni Dizi Önerisi: A Discovery of Witches

17 Ekim 2018 580 0 0

Deborah Harkness’ın ” All Souls Trilogy”  adlı üçlemesinden uyarlanan dizinin ilk bölümü 14 Eylül’de yayınlandı.

Başrollerini  Matthew Goode ve Teresa Palmer’ın paylaştığı dizide Oxford’un Bodleian Kütüphanesi’nde araştırma yapan genç akademisyen Diana Bishop (Teresa Palmer), kendisinin de ilgilendiği Simyacılık ile ilgili  el yazması bir kitap olan Ashmole 782’yi buluyor. Diana’nın bu kitabı bulması doğaüstü bir karışıklığa yol açıyor. Dizinin evreninde yer alan iblis, cadı ve vampirlerin hepsi  kütüphaneye doğru güçlü bir çekim hissediyorlar ve bir süre sonra ne olduğunu anlamak amacıyla kütüphaneye gelmeye başlıyorlar. Cadı soyundan gelen fakat güçlerini kullanmayı tercih etmeyen Diana, bu karışıklığın arasında kendini hazırlıksız bir biçimde buluyor.

Dizide akademisyen bir vampir olan ve yıllardır Ashmole 782’yi arayan,  bunun üzerine çalışmalar yapan Matthew Clairmont (Matthew Goode),  Diana’nın kitabı kolay bir şekilde bulduğunu öğrenince soluğu Diana’nın yanında alıyor. Diana’ya bu süreçte destek olup, yol göstermeye çalışıyor.

Dizinin çekimi için tercih edilen mekanlar, kullanılan ışıklar, yaratılan atmosfer açıkçası bana gayet güzel geldi. Eğer sizde fantastik evrenleri seviyorsanız, bu diziye bir şans verebilirsiniz.

 

 

Etiketler: All Souls Trilogy, Matthew Goode, Teresa Palmer Kategoriler: İnceleme, Öneri, Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Günce

Zamanının çoğunu dizi, film izleyip, kitap okuyarak geçiren, 21 yaşında bir üniversite öğrencisi..

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com