Yazın Sıcaklığını Hissettiren Anime: Barakamon

14 Eylül 2018 529 0 0

Seishuu Handa 23 Yaşında başarılı bir kaligrafi sanatçısıdır. Sergi sırasında kendisini sertçe eleştiren ünlü kaligrafi ustasına yumruk atar ve babası kendisini toparlaması aynı zamanda da sanatını geliştirmesi için Handa’yı Goto Adası’na gönderir. Şehir dışında hiç yaşamamış olan Handa kırsal kesimde yaşamaya, traktörlerle yolcuğa alışmaya çalışır. Sakin ve huzurlu zaman geçireceğini düşünürken; köyün çocukları kaldığı evi üs olarak kullandıkları için bu pek mümkün olmayacaktır. Eve davetsiz gelen kişileri görmezden gelip kaligrafi sanatına yoğunlaştığı zamanın haricinde çokça  maceraya atılır ve kaligrafiden çok daha fazlasını öğrenir. Şehirdeyken arkadaş canlısı olmayan Handa arkadaş edinir ve karakterindeki büyük değişimleri görürüz.

 

 

Seride bütün karakterler çok başarılı özellikle Handa’nın minik dostu Naru, yaptığı mimikler ve afacanlıklarla gülümsetemediği sahne yok denebilir. Bir çizim değilde sanki gerçek bir çocuk izliyorsunuz. Serinin bir diğer hoş tarafı ise seiyuu seçimi; Naru ve diğer çocukları seri yayınlandığı sırada 9-10 yaşlarında olan ses sanatçılarının seslendirmiş olması Barakamon’a ayrı bir güzellik katıyor.

 

 

Yaşamdan kesitler ve komedi türünün ustaca işlendiği Barakamon her ne kadar kısa bir anime olsa da farklı ve kendine has temasıyla içinize işliyor, o sıcacık arkadaşlıkları derinden hissediyorsunuz. Ada yaşantısında kaybolmak ve bolca kahkaha atmak istiyorsanız Barakamon’u kaçırmamalısınız. Ayrıca 2016 yılında Handa Sensei’nin lise 2. sınıftaki yaşantısını konu alan ‘Handa-kun’ adında animesi yapılmıştır. 

 

Türü: Yaşamdan Kesitler, Komedi

Yönetmen: Tachibana Masaki

Senaryo: Pierre Sugiura

Orijinal Hikaye: Satsuki Yoshino

Stüdyo: Kinema Citrus

Çıkış Tarihi: 06.07.2014

 

Yazar: Rumeysa Melike Demirkaya

Etiketler: Anime, Barakamon, Yaz Kategoriler: Anime
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com