Yazılımcıların izlemesi gereken diziler

Yazılımcıların İzlemesi Gereken Diziler

25 Şubat 2017 851 0 0

Yazılıma ve bilişime ilgi duyan kişilerin izlemesi gereken dizileri sizler için derledik. İşte yazılımcıların ve bilişime ilgi duyanların izlemesi gereken diziler…

1. Westworld

Karanlık bir gelecekte geçecek dizi, zengin kesime hitap eden bir eğlence parkını mekan edinecek. Yapay zekaların kullanıldığı, gelen ziyaretçilerin katılabildiği oyunlarla dolu bu parkta; vahşi batı macerası sunan kısımda bir sorun ortaya çıkacak. Eğlenmeyi uman müşteriler, peşlerindeki silahlı nişancıdan kurtulmaya çalışacaklar.

2. Mr. Robot

Dizide Elliot, gündüzleri genç bir siber güvenlik mühendisi ve geceleri hackerlık yapan bir siber korsandır. Elliot, yer altı hacker grubunun (fsociety) onunla irtibata geçmek için şirketininin sistemine zarar vermesi üzerine büyük bir karmaşıklığın içine kendisini atmıştır.

3. Person of Interest

Zengin bir adam olan Mr. Finch, suçları önlemeyi hedefleyen bir bilgisayar programı geliştirir. Ancak programı hayata geçirebilmesi için, bir başkasına ihtiyaç duyar. Kayıtlara göre ölü görünen eski CIA ajanı Reese, tam Mr. Finch’in aradığı adamdır. İlginç bir ikili oluşturan Mr. Finch ve Resee, suçları önlemek adına güçlerini birleştirirler.

4. Silicon Valley

Her şey Richard’ın çok önemli bir algoritma bulması ile başlıyor. Peşine düşen büyük şirketler, fikirlerini çalmak isteyen firmalara rağmen Richard ve arkadaşları kendi şirketleri Pied Piper’ı kurar. Silicon Valley Dizisi, bu rekabetçi piyasada genç girişimcilerin hayatta kalma çabasını hem gerçekçi hem de eğlenceli bir yaklaşımla anlatmaktadır.

5. Black Mirror

Tüm bölümleri birbirinden farklı konuları içeren dizide, hayatımızı kolaylaştırması beklenen modern teknolojinin insanları nasıl avucunun içine aldığı ve sosyal yaşantımızı nasıl yok ettiği gibi sonuçları işlemektedir. Dizi daha çok teknolojinin olumsuz yönlerini ele alıyor.

6. Scorpion

Bilgisayar uzmanı ve deha olan Walter O’Brien’ın hikayesini ele alır.  Dizide O’Brien ve üstün zekaya sahip bir grup eksantrik arkadaşları, modern çağın getirdiği tehditleri ve dünyanın sorunlarını birlikte çözmeye karar verirler.

7. Halt and Catch Fire

Dizi 1983 yılında Silicon Prairie’de geçmektedir ve kişisel bilgisayar devrimini kurgusal bir biçimde şirketlerin içerisinden anlatıyor. Dizi ismini bir bilgisayar komutu olan ‘Halt and Catch Fire’ dan almıştır.

Elimizden geldiği kadar bilişimle alakalı olan dizileri sıraladık. Sizde eğer atlamış olduğum bir dizi varsa yorumlarda yazabilirsiniz.

Etiketler: Bilişim Dizileri, Black Mirror, Halt and Catch Fire, Mr. Robot, Person of Interest, Scorpion, Silicon Valley, Yazılım Dizileri, Yazılımcı Dizileri, Yazılımcıların İzlemesi Gereken Diziler Kategoriler: Özel Dosya
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com