Usta Yönetmenlerden Film Önerileri-Zack Snyder

28 Haziran 2018 408 0 1

O günümüz yönetmenleri arasında en başarılı olanların yanına adını yazdırmış biri. Genç yaşına rağmen bir çok başarılı filmde imzası bulunan bir insan Zack Snyder. Çizgi roman özellikle de DC hayranları için sinemaya yeni bir soluk getirmiş, kendine özel sinematografisiyle görsel açıdan muhteşem denilebilecek yapımlar oluşturmuştur( bazı CGI hataları hariç  :)). Hayranları kadar sevmeyeni de çok olan bu yönetmen bence ağır eleştirilerin odağı olsa da ileride adını unutturmayacak birisi. Umarım onun favori filmlerinden oluşan bu seçkiyi beğenirsiniz. Sıkı durun çünkü bugün film önerileri usta yönetmen Zack Snyder‘dan geliyor…

1. The Searchers(1956)

Yönetmen: John Ford

Bir Amerikan İç Savaşı gazisi yeğenini Comanches’ten kurtarmak için bir yolculuğa çıkıyor.

2. A Clockwork Orange(1971)

Yönetmen: Stanley Kubrick

Gelecekte, sadist bir çete lideri hapis cezasına çarptırılır ve davranıştan kaçınma deneyi için gönüllü olur, ancak planlandığı gibi gitmez.

3. Star Wars: Episode 4- A New Hope(1977)

Yönetmen: George Lucas

Luke Skywalker, bir Jedi Knight’la güçlerini birleştirir, bir pilot, bir Wookiee ve iki droidi ile birlikte imparatorluğun dünyayı yok eden savaş istasyonundan galaksiyi kurtarmaya, aynı zamanda da Prenses Leia’yı kötü Darth Vader’dan kurtarmaya çalışırlar.

4. The Road Warrior-Mad Max 2(1981)

Yönetmen: George Miller

Kıyamet sonrası Avustralya’nın çorak arazisinde, bir serseri, küçük, zengin bir topluluğun bir grup hayduttan kaçmasına yardım etmeyi kabul eder.

5. Excalibur(1981)

Yönetmen: John Boorman

Büyücü Merlin, kral Arthur’un, karanlık güçler krallığı tehdit ederken, Camelot’un Yuvarlak Masa Şövalyeleri’ni birleştirmesine yardımcı olur.

6. Blue Velvet(1986)

Yönetmen: David Lynch

Kopmuş bir insan kulağının bulunması, güzel, gizemli gece kulübü şarkıcısı ve şarkıcının çocuğunu kaçırmış bir grup psikopat suçluyla ilgili bir soruşturmada oklar genç bir adamı gösterir.

7. Robocop(1987)

Yönetmen: Paul Verhoeven

Distopik ve suç dolu Detroit şehrinde, yaralanmış bir polis cyborg olarak kuvvete geri döner.

8. Hope and Glory(1987)

Yönetmen: John Boorman

2.Dünya Savaşı’nın patlak vermesi sırasında Londra’da büyüyen Bill adında dokuz yaşındaki bir çocuk hakkında yarı otobiyografik bir filmdir.

Etiketler: Film Önerisi, Zack Snyder Kategoriler: Liste, Özel Dosya
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Aleyna Cerrah

Dizi ve filmlerden bulduğu boş zamanlarda okula giden biri, 20

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com