Usta Oyuncu John Hurt 77 Yaşında Hayatını Kaybetti

28 Ocak 2017 367 0 0

Uzun süredir pankreas kanseriyle mücadele eden usta oyuncu John Hurt hayatını kaybetti. Tüm kariyeri boyunca yaklaşık olarak 200’den fazla film ve dizide yer alan John Hurt, 2 kerede Oscar adaylığına layık görülmüştü.

John Hurt kimdir?

John Vincent Hurt (d. 22 Ocak 1940), İngiliz film-dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı. Midnight Express, Alien, The Elephant Man, Nineteen Eighty-Four, Rob Roy, Harry Potter and the Philosopher’s Stone, Spaceballs, V for Vendetta, Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull ve Hellboy gibi filmlerde rol almıştır.

Geceyarısı Ekspresi filmindeki rolü ile Akademi Ödülü adayı olmuştur. Fil Adam filminde ağır makyaj altında oynamıştır. Merlin adlı dizide seslendirdiği Ejderha (Büyük Ejder) ile dizinin oyuncu kadrosu içinde ilk sırayı almayı başarmıştır.

Televizyon ekranında kendisini The Last Panthers, Doctor Who, Merlin, Labyrinth ve The Confession gibi dizilerde gördük.

Etiketler: Doctor Who, Harry Potter, John Hurt, Labyrinth, Merlin, The Confession, The Last Panthers Kategoriler: Dizi
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com