Unutamayacağımız 11 How I Met Your Mother Klasiği

30 Ağustos 2018 711 0 2

2005’te başlayıp 2014’te biten, birçoğumuzun Ted, Marshall, Barney, Lily ve Robin ile gülüp onlarla ağladığı, tüm bölümleri izleyenleri gülme krizine sokan, acısıyla tatlısıyla bize inanılmaz anılar bırakan How I Met Your Mother dizisini izlemediyseniz fakat izlemeyi düşünüyorsanız bu yazıyı okumamanız gerektiğini şöyle not olarak bırakayım, zira bir miktar spoiler yiyebilirsiniz.

Hiçbir sitcom HIMYM’ın verdiği tadı vermiyorsa, karakterler sizler için de birer dost olduysa, gelin sizinle anılarımızı tazeleyelim. Elbette ki bir listeye sığdıramayacağımız kadar unutulmaz anlarla dolu bir dizi- fakat sizin için sadece on bir tanesini seçip minik bir liste oluşturdum. Listede olması gerektiğini düşündüğünüz klasikleri yorum olarak bırakabilirsiniz.

1. Telepatik Sohbetler

Bu beşli kadar sıkı fıkı olmak isterdik dediğimizde bizi yanlış anlayanlar olmasın: bu beşli o kadar iyi arkadaşlar ki sadece bakışarak birbirlerini anlayabiliyorlar, biz de bu kadar yakın olmak istiyoruz arkadaşlarımızla!

2. Robin ve Patrice

Patrice’i hatırlayanlarımız var mı? Robin’in haber programı sunuculuğu yaptığı dönem onu çok seven iş arkadaşı. Robin ile konuştuğunda ona o kadar iyi davranıyordu ki Robin ona uyuz olup sürekli bağırıyordu.

3. Efsa… Bekleyin… Nevi!

Barney Stinson’ın o efsanevi repliğinden bahsetmeden böyle bir yazı yazmak imkansız!

4. Müdahale Toplantıları

İlk olarak arkadaşları Stuart için yaptıkları müdahale toplantısı o kadar başarılı olmuştu ki, bir afiş hazırlayıp birbirleri için sürekli müdahale toplantıları yapmışlardı. Hem de dizi boyunca toplamda tam olarak 14 kez müdahale toplantısı yaptılar!

5. Robin’in klipleri

Robin Scherbatsky’nin Robin Sparkles sahne adıyla bir pop müzik kariyeri yaptığını ilk olarak 2.sezon 9.bölümde öğrenmiştik. Her ne kadar dizinin en komik ayrıntılarından olsa da Let’s Go To The Mall şarkısının kalbimizde mizahtan öte bir yer edindiğini söylemek zorundayız. Sadece biz değil, Ted de çok sevmiş ki 4.sezon 23.bölümde telefonunun zil sesinin Let’s Go To The Mall olduğunu gördük

6. Tokat iddiası

Barney ve Marshall; Robin’in sırrı konusunda iddiaya girmişlerdi ve iddiayı kazanan Marshall, Barney’e iki seçenek vermişti: Ya onu şimdi art arda on kez tokatlayacaktı ya da farklı zamanlarda beş kez. Barney ikinci seçeneği seçti ve bu onun belki de hayatında verdiği en kötü karardı. Bizim içinse bu diziyi en komik kılan şeylerden biri oldu!

7. Ananas vakası

Ted bir gün yatağın diğer tarafında bir kız ve başucunda bir ananas ile uyanmıştı. Bölüm boyunca Ted’in başına gelen her şeyin sırrı çözülse de ananasın nereden geldiğini hiç bulamamıştı. Dizi bitene kadar bu vaka ile ilgili bir ipucu bile vermeyen senaristler dizi bittiğinde DVD’ye yayımlanmayan bir sahne ekleyip tüm olayı açıkladılar. Bu açıklama HIMYM hayranlarını pek de tatmin etmemiş olsa da ananas vakası bizim kalbimizde her zaman bir klasik olarak kalacak.

8. Doppelganger’lar

Sırasıyla ekipteki herkes kendi benzerlerini bulmuştu: lezbiyen Robin, bıyıklı Marshall, striptizci Lily, Meksika dövüşçüsü Ted ve doktor Barney. Şu küçük anı da hatırlamazsak olmaz: Lily ve Marshall, çocuk yapma konusunda kararsızlardı ve Barney’nin benzerini bulduklarında bunu evrenden bir işaret olarak görüp o zaman çocuk yapacaklarını söylemişlerdi. Barney de tam iki kez bir başkasıymış gibi davranmıştı.

9. “Ted ile tanıştınız mı?”

Daha ilk bölümde duyduğumuz bu unutulmaz replik dizi boyunca tekrar ve tekrar karşımıza çıktı. Peki işe yaradı mı? Pek söylenemez.

10. Mavi Fransız Kornosu

Daha ilk bölümde tanışmıştık bu müzik aletiyle, hatırlarsanız Robin ile tanıştıklarında Robin ona bu mavi Fransız kornosunun evine yakışacağını söylemişti. Son bölümde ise Ted’in, mavi Fransız kornosu ile Robin’in evine gittiğini gördük. Yani hikayemiz onunla başlayıp onunla bitmiş oldu.

11. Sarı Şemsiye

Bu yazıyı, artık dizinin sembolü haline gelen sarı şemsiyeden bahsetmeden bitiremezdik! Sadece 10 bölümde görmüş olsak da bu şemsiye kalbimize taht kurdu diyebiliriz. En başta Anne’ye ait olan sarı şemsiye, Ted’in eline geçmişti. Ted ve Robin ilişkisinin sembolü mavi Fransız kornosuydu, Anne ile ilişkisinin sembolü ise sarı şemsiye oldu. Hangi ilişkiyi desteklersek destekleyelim, biz hayranlar olarak asla o anları unutamadık.

Etiketler: Alyson Hannigan, Cobie Smulders, Cristin Milioti, hımym, How I Met Your Mother, Jason Segel, Josh Radnor, Neil Patrick Harris Kategoriler: Liste
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Yağmur Sevinç

Boğaziçi öğrencisi, çizgi roman ve kitap okuyucusu, dizi ve film izleyicisi, süper kahraman aşığı.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com