Tüyler Ürperten Korku Filmi Karakterleri

24 Ocak 2019 1549 0 1

Korku filmlerini en güzel hale getiren şüphesiz ki korkunç karakterlerdir. İşte sinema tarihinin en çok aklımıza kazınan 10 karakteri.

Not: Sıralamanın korkunçluk derecesi ile bir ilgisi yoktur.

1. Mr. Boogie

Sinister (Lanet) serisinin her an her yerde belirebilen karakteri Mr. Boogie. Bizi gerim gerim geren Boogie’yi bu listeye koymasak olmazdı.

2. Pennywise

It filminin korkunç palyaçosu Pennywise bu listede olmazsa olmaz! Her ne kadar eski yapımıyla hafızalarımıza kazınmış olsa da, Bill Skarsgård’ın performansı da unutulacak gibi değil.

3. Rahibe

The Conjuring (Korku Seansı) serisine bağlanan The Nun (Dehşetin Yüzü) filminin akıllara kazınan karakteri Rahibe. Neyin gerçek neyin sahte olduğunu anlama çabaları içinde Rahibe’nin her yerden fırlaması, kabul edelim hepimizi gerdi.

4. Freddy Krueger

Birçoğumuzun çocukluğunun korkulu rüyası FreddyElm Sokağı Kabusu serisini renklendiren karakter, iyi ki varsın!

5. Samara Morgan

The Ring (Halka) filminin unutulmaz karakteri Samara. Kuyudan çıkarken tüyler ürperten, uzun saçları ve beyaz elbisesiyle hepimize korku salan küçük kız. Bu liste sensiz eksik olurdu!

6. Chucky

Child’s Play(Çocuk Oyunu) filmini sanırım izlemeyenimiz yoktur. Bizi oyuncak bebeklerden soğutan, her an üzerimize atlayacakmış gibi düşündüren bir karakter. Chucky kesinlikle hepimizin çocukluğunun korkulu rüyasıydı.

7. Annabelle

Oyuncak bebeklerden korkmamıza neden olan bir film daha! Annabelle, oturduğu yerden insanlara korku salmaya devam edecek gibi duruyor.

8. Leprechaun (Leprikon)

Leprechaun (Lanetli Cüce) altınlarına kavuşmak uğruna etrafındaki herkesi hiçe sayan karakter. Çocukluğumuzun korkulu rüyalarından biri de oydu. Dört yapraklı yoncaya yaklaşamadığı için etrafta az yonca aramadık doğrusu.

9. Akıl Hastanesi Sakinleri

Grave Encounters (Mezar Buluşmaları) filminin korkunç varlıkları. Onların nereden ve ne zaman çıkacaklarını kestiremediğimiz için gerim gerim gerildiğimiz bir film. Hayaletlerin hepsi birbirinden korkunç.

10. Regan MacNeil

The Exorcist filminin meşhur karakteri. O küçük tatlı kız birden neye dönüşüyor şaşıp kaldık doğrusu. En güzel korku filmlerinden biri olan The Exorcist, Regan karakterinin başını aniden çevirmesi ile akıllardan uzun süre çıkamadı.

Etiketler: annabelle, Chucky, freddy krueger, halka, It, pennywise, samara, sinister Kategoriler: Liste
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Alev Ateş

Sadece 22.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com