Tüm Zamanların En Unutulmaz 20 Dizi Jeneriği

3 Eylül 2018 523 2 0

Herkese merhabalar. Bazı jenerikler vardır ki, her bölümün başında izlemeden yapamazsınız. Bugünkü yazımızda, tüm zamanların en unutulmaz dizi jeneriklerini sizlere aktaracağım.

Listemizin 20. sırasında The Office jeneriği yer alıyor. Belki de benim en sevdiğim komedi dizilerinin başında gelen The Office, jeneriğiyle de insanın içinde hoş bir his bırakırdı.

Listemizin 19. sırasında 11.22.63 jeneriği yer alıyor. Hulu‘da yayınlanan ve 8 bölümlük mini dizi olmasına rağmen azımsanmayacak kadar bir izleyici kitlesi olan 11.22.63 jeneriği de gayet kaliteli bir introydu.

Listemizin 18. sırasında hepimizin çocukluğu, efsanemiz Xena yer alıyor. Bizim tabirimizle savaşçı prenses Zeyna!

Listemizin 17. sırasında HBO‘nun efsanelerinden The Sopranos jeneriği yer alıyor.

Listemizin 16. sırasında uzun yıllardır IMDb sıralamasında birinciliği hiç bir rakibine kaptırmayan HBO’nun baş yapıtlarından Band of Brothers jeneriği yer alıyor.

Listemizin 15. sırasında son dönemleri kasıp kavuran Netflix yapımı Dark jeneriği yer alıyor.

Listemizin 14. sırasında Starz kanalının pek değeri bilinmeyen ama izleyici kitlesi yine de hatırı sayılır bir sayıya ulaşmış olan, 1800’lü yılların korsan ve denizcilik kültürünü muhteşem şekilde anlatan Black Sails jeneriği yer alıyor.

Listemizin 13. sırasında yine HBO‘nun baş yapıtlarından Amerikan iç politikasını ve alkol yasağı dönemini anlatan muhteşem dizimiz Boardwalk Empire jeneriği yer alıyor.

Listemizin 12. sırasında Showtime‘ın yaşayan efsanelerinden Shameless yer alıyor.

Listemizin 11. sırasında Starz kanalının unutulmaz dizilerinden Da Vinci’s Demons jeneriği yer alıyor. Hangimiz özlemedik şu güzel jeneriği?

Listemizin 10. sırasında halen devam etmekte olan FX kanalının efsanelerinden American Horror Story jeneriği yer alıyor. Her sezonu farklı bir Amerikan korku klişesi konularını işleyen, Antoloji türündeki bu dizinin ilk sezon jeneriği de unutulmazlar listesine girmeye hak kazandı.

Listemizin 9. sırasında Showtime kanalının baş yapıtı Dexter yer alıyor. Hepimiz çok özlemedik mi?

Listemizin 8. sırasında The Big Bang Theory jeneriği yer alıyor. Kısacık introsuyla, dünyayı 23 saniyede anlatan jeneriğimiz.

Listemizin 7. sırasında popülaritesi ile son dönemleri kasıp kavuran ve hakkını veren dizimiz La Casa de Papel jeneriği yer alıyor.

Geldik listemizin demirbaşlarına. AMC‘nin baş yapıtı Breaking Bad jeneriği, listemizin 6. sırasında yer alıyor.

Listemizin 5. sırasında yer alan, bir dönemin baş yapıtı Fringe. Hangimiz unuttu şu güzelim jeneriği?

Listemizin 4. sırasında, bir dönem Lost ile beraber yabancı dizilere başlama kuşağının başını çeken, günümüzde de tekrardan yeni bölümleriyle dönüş yapan Prison Break yer alıyor.

Listemizin 3. sırasında History Channel‘ın baş yapıtı Vikings jeneriği yer alıyor. Hangimiz es geçtik bölüme başlarken bu introyu?

Listemizin 2. sırasında HBO‘nun efsanelerinden ve her sezonu yılan hikayesine dönüp beklemekten bitap düştüğümüz True Detective jeneriği yer alıyor. 1. Sezon introsu ile gönüllere taht kuran True Detective bu sıralamayı tamamıyla hakeden bir sanat eseri.

Geldik listemizin 1. sırasına. Ben açıklama yapmaya gerek duymuyorum. Gelmiş, geçmiş ve gelecek en iyisi.

Listeye alamadığım daha onlarca diğer diziden özür diliyorum. 🙂 Sizler de yorumlarınızla en favori jeneriğinizi veya listede olmasını istediğiniz jenerikleri yazabilirsiniz. Unutmadan bir de şu sanat eserini bırakayım şuraya, çok kısa olduğundan tam intro diye geçmiyor bence. Ama seni unutur muyuz sandın? 🙂

Yazar: Umut Demirbilek

Etiketler: 11.22.63, American Horror Story, Band of Brothers, Black Sails, Boardwalk Empire, Breaking Bad, Dark, Dexter, Fringe, HBO, IMDb, La Casa De Papel, Lost, Netflix, Prison Break, Shameless, Starz, The Office, The Sopranos, True Detective, Vikings, Xena Kategoriler: Liste
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorumlar
  1. -

    Süper bi liste olmuş fakat sherlock görmek isterdik 😀

    1. -

      Çok teşekkürler 🙂 Evet, hatırı sayılır jeneriklerimizden o da. Gönüllerimizde yaşıyor her daim 🙂

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com