the walking dead özel dosya

The Walking Dead’in 22 Gerçeği

5 Şubat 2017 655 0 0

The Walking Dead severler için dizinin  gerçeklerinin olduğu özel dosyayla sizlerle birlikteyiz. Diziyle ilgili bildiğimiz bilmediğimiz gerçekleri sizler için maddeler halinde listeledik.

Yazının bundan sonraki kısmını diziyi izlemeyenler için okumasını önermeyiz.

 

1. Dizide “Zombi” kelimesi bir kere bile kullanılmadı. Bunun yerine senaristler onlara aylaklar, ısırganlar, aksak beyinliler, it herifler, dolaşanlar ve inekler olmak üzere farklı isimler verdiler.

2. Tüm başrol oyuncuları ölüm sahnelerinin çekildiği gün ekiple birlikte son yemeklerini yiyorlarmış.

3. Zombileri oynayan oyuncular onlar gibi yürüyebilmek için “Zombi Okulu” adı verilen yerde ders almışlar.

4. Dizinin en çok sevilen karakterlerinden biri olan Daryl çizgiromanda bulunmayan karakterlerin başında geliyor. Merle Dixon rolü için seçmelere katılan Norman Reedus kabul edilmemiş ve onun önerisiyle Daryl karakteri oluşturulmuş. Bu arada Merle ve Sasha da çizgiromanda bulunmayıp dizide yer alan karakterler.

5. Sezon çekimleri sırasında Norman Reedus (Daryl), Andrew Lincoln (Rick)’in sakal kırpıntılarını saklamak istemiş. Sebebini sadece Reedus biliyormuş.

6. 3. Sezondan itibaren makyaj ekibi aylakların ten renginden daha koyu tonlar kullanmaya başladılar. Zaman geçtikçe aylakların çürüyerek gelişimini izleyebiliyoruz.

7. İlk sezonun birinci bölümünde Rick’in öldürdüğü zombiden sıçrayan kanlar, gömleğinde gülümseyen bir kurukafa görünümü oluşturuyor.

8. Çekim aralarında zombileri ve insanları oynayan karakterler birbirlerinden ayrı yemek yiyormuş.

9. The Walking Dead dünyasında zombilerin yaşayanlara oranı 5000’e 1’miş.

10. 1. Sezonun çekimleri sırasında Merle gibi çılgın bir karakteri sokakta rastgele ateş ederken gören halk haliyle korkmuş. Silah atışları sonrası endişelenen vatandaşların ihbarı üzerine SWAT ekibi sete gelmiş ve durumu öğrenmiş. Neyse ki tutuklanan olmamış.

11. İlk sezondaki doktor rolü ile tanıdığımız Edwin Jenner, ismini 1790 yılında Çiçek Aşısını bulan bilim adamından alıyor.Dizinin ilk bölümü Cadılar Bayramında yayımlandı.

12. Rick’in kızı Judith’i ikiz kardeşler canlandırıyor. Bebeklerin çekimler sırasında yorulmamaları ve biri ağladığında diğerinin devreye girmesi için böyle bir yol seçilmiş.

13. Carol (Melissa McBride) 1. sezondan bu yana dizide en uzun süre yaşayan kadın karakter ünvanını elinde bulunduruyor.

14. Carl’ı oynayan Chandler Riggs’in dublörlüğünü 31 yaşında olan kadın dublör Emily Brobst yapıyormuş. Diğer bir ilginç bilgi 4. Sezonda dublör çifti olarak bu sefer 21 yaşındaki Savana Jade Wehunt kullanılmış. Bu dublör aynı zamanda Vali’nin zombi kızını da oynamış.

15. Dizinin ilk bölümünde Rick’in vurduğu “Bisikletli Kız”‘ın hayatını anlatan web bölümleri yayımlandı. 2011’in yaz aylarında yapılan çekimler 27 saat sürdü.

16. Vali’nin akvaryumda sakladığı zombi kafaları kahve telvesi, çay ve boya kullanılarak sarartıldı.

17. Aylaklar canlılıklarını yitirdikleri için oyuncuların göz kırpmamaları gerekiyor. Eğer oyuncu bu fedakarlığı yapamıyorsa video editörleri büyük çabalarla kırpmaları silmek zorunda kalıyor.

18. Yapımcılar AMC’ye gelmeden önce ilk olarak HBO’ya gitmişler. “Aşırı şiddetli” bulan HBO diziyi kabul etmemiş. Bu arada diziyi aynı sebepten reddedenler arasında NBC de bulunuyor.

19. The Walking Dead’deki geleneklerden biri oyunculardan biri öldüğünde ekip yemeği yiyerek diziden hatıra eşya almaları. Dizinin en sevilen karakterlerinden Hershel’in ölümü izleyenleri çok üzmüştü. Bu üzücü olaya rağmen rolü canlandıran Scott Wilson o sahnede kullanılan kafasının replikasını hatıra olarak almış.

20. Yeme sahnesi olduğunda oyuncunun o sahnede çok yemesi gerekebiliyormuş. Chandler Riggs bir sahnede 3,5 kiloluk pudingi yemek zorunda kalınca çekim bittiğinde “kesinlikle pudingten nefret ettiğini” belirtmiş.

21. Rick olarak kalbimizi kazanan aktör Andrew Lincoln’ün isminin sahne adı olduğu çok bilinmiyor. Gerçek adı Andrew Clutterbuck. Aktör tiyatro okulunda olduğu yıllarda Andrew Lincoln’u kullanmaya başlamış.

22. T-Dog’un öldüğü sahne aslında Carol için yazılmış. Neyse ki bu fikirden vazgeçildi ve Carol dizinin en sağlam karakterlerinden biri oldu.

Kaynak: AMC

Etiketler: AMC, Andrew Lincoln, Chandler Riggs, HBO, Melissa McBride, Norman Reedus, Scott Wilson, The Walking Dead Kategoriler: Özel Dosya
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com