The Umbrella Academy: Karakterleri Tanıyalım

18 Şubat 2019 908 0 2

Netflix’in yeni orijinal serisi The Umbrella Academy, süper güçleri olan bir ailenin tekrardan bir araya gelmesini konu ederken biz de bu benzersiz karakterlerin güçlerini ve oyuncuların rolü üzerinde yazı yazmak istedik.

Steve Blackman tarafından yapımcılığı yapılan Gyerard Way ve Gabriel Bá’nın yazdığı aynı isimli çizgi romanından uyarlanan The Umbrella Academy’nin hikayesi, dünya üzerinde 43 farklı kadının bir anda hamile kalıp doğum yapmaları ile başlıyor. Bu kitlesel olaydan etkilenen varlıklı bilim adamı Reginald Hargreeves, yedi çocuğu satın alıp onları bir süper kahraman ekibine dönüştürüyor. The Umbrella Academy’nin her üyesi ayrı geçirdiği uzun yıllar sonrası Reginald’ın cenazesi için tekrar bir araya gelmesi ile de heyecan başlıyor.

The Umbrella Academy’nin karakterleri ve süper güçleri hakkındaki rehberimizi inceleyin.

NUMBER ONE: LUTHER – TOM HOPPER

Görünüşe göre The Umbrella Academy’nin lideri olan Luther, son dört yılını aydaki görevini tamamlamak, Sir Reginald için raporları bir araya getirmek ve Dünya’ya geri göndermek için harcadı. Ancak, Luther, babasının ölümü ile evi olarak gördüğü yere döner ve onu son gördüklerinden bu yana ne kadar büyüdüğüne şaşıran kardeşleriyle bir araya gelir. The Umbrella Academy’nin tüm üyeleri arasında Luther, kız ve erkek kardeşleri uzaklaşırken babalarına en sadık kalan olmuştur.

Güçler: Süper güç ve dayanıklılık.

NUMBER TWO: DIEGO – DAVID CASTAÑEDA

The Umbrella Academy’i geride bırakmış olsa da, Diego süper kahraman eğitimini iyi bir şekilde kullanmıştır. Polis Akademisi’nden kovulduktan sonra suçla savaşan bir kahraman oldu. Diego, genellikle Luther’a tavır takınıp onunla güç mücadelesinde bulunan  bir karakter.

Güçler: Herhangi bir nesneyi ölümcül bir şekilde fırlatabilir, hedefini bulmak için havada kıvrılarak gidebilir.

NUMBER THREE: ALLISON – EMMY RAVER-LAMPMAN

Allison, The Umbrella Academy’nin bir film yıldızı olarak başarılı bir kariyere sahip en ünlü üyesidir. Allison güçlerini, kusursuz rolden kusursuz kocaya kadar istediği her şeyi elde etmek için kullandı ancak bu fazla güven sonunda onun boşanmasına ve kızı Claire’in vekaletini kaybetmesine neden oldu. Tüm kardeşlerinden Allison, Luther’e en yakın olan olmasına rağmen, yıllarca birbirlerini görmediler.

Güçler: Zihinleri kontrol edebiliyor.

NUMBER FOUR: KLAUS – ROBERT SHEEHAN

Gösterişli Klaus, hem uyuşturucu hem de alkol bağımlısıdır ve temizliğe ilgi duymaz. Süper gücü sayesinde ölülerle konuşabiliyor ve de hatta onları öldüren yaraları taşıyor ki bu aslında travmaya neden olabilecek bir olay. Klaus güçlerini yalnızca yalın ayakken kullanabilmektedir.

Güçler: Ölüleri görüp, onlarla konuşabiliyor.

NUMBER FIVE: “FIVE” – AIDAN GALLAGHER

The Umbrella Academy’nin hiç büyümeyen elemanıdır. Bir ismi yoktur ve 13 yaşındayken ortadan kaybolmuş ve zamanda 50 yıl ileri gitmiştir. Bu sırada genç bir çocuğun vücudunda yaşayan yaşlı bir adama dönüştüğünü fark eder. Bu yolculuğundan kurtulmanın yolunu bulduğunda ise yaklaşmakta olan kıyametten yalnızca sekiz gün önce, dünyanın sonunun nasıl gerçekleştiğine ve onun ve kardeşlerinin bunu nasıl önleyebileceğine dair bir avuç dolusu ipucu ile geri döner.

Güçler: Zamanda ve uzayda atlayış gerçekleştirebilir.

NUMBER SIX: BEN – JUSTIN H. MIN

Bir kazada öldürülmüş olmasına rağmen onu sürekli görebilen tek The Umbrella Academy üyesi olan Klaus ile az çok takılıyor. Ben bir şekilde Klaus’un vicdanı olarak hizmet eder. Yıkıcı yaşam tarzını izler ve sık sık daha iyi bir yol seçmesini teşvik eder.

Güçler: Göğsünden ölümcül ve güçlü dokunaçları yansıtabilir.

NUMBER SEVEN: VANYA – ELLEN PAGE

Vanya, Reginald Hargreeves tarafından kardeşlerinden ayrı tutulup, kardeşleri süper güçleri için eğitim görürken onu yanlarında bir asistan olarak tutardı. The Umbrella Academy’nin ayrılış kararını anlatan bir kitap yazmıştır. Çizgi romanlarına hakim olmayıp, karakterler ve hikaye hakkında daha önce okuma yapmayanlar için olası spoiler içereceğinden kısa tutuyorum.

The Umbrella Academy şu an Netflix platformunda yayında.

ÇEVİRİ KAYNAK: https://screenrant.com/umbrella-academy-netflix-cast-characters-powers-guide/

Etiketler: Dizi, The Umbrella Academy Kategoriler: Dizi
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
İrem Alkan

Sinema sever. Sıkı dizi ve çizgi roman takipçisi.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com