İki Hayat Bir Hikaye: The Tree of Blood İncelemesi

14 Şubat 2019 544 0 7

Sıradan filmlerden sıkıldınız mı? Artık Hollywood klişelerini izlemek istemiyor musunuz? O zaman yaklaşın, sizin için sıra dışı, sürükleyici bir filmim var.

Bugün Netflix Original İspanya yapımıyla karşınızdayım. Bu film biraz da gecenin bir yarısı izlediğimden olsa gerek aklımı başımdan aldı. Yapılan kurgu, kullanılan müzikler, sahneler beni benden aldı. Film özellikle hikaye anlatımı tarzı sevenler için yapılmış. İspanya’nın farklı bölgelerini içtenlikle birbirine bağlayan film, nefes kesici manzaraları ile büyülüyor doğrusu. Yer yer bazı sahnelerin insan psikolojisini etkileyecek düzeyde rahatsız ettiğini söyleyebilirim.

Filmi özetlemek gerekirse, Rebeca ve Marc, sorunlarını çözmek için anlaşma yapan çifttir. Bir hafta sonu için Rebeca’nın büyükbabasının çiftlik evine kendi ebeveynleri hakkındaki hikayeyi yazmak için giderler ve tarihte 25 yıl öncesine dayanan bir yolculuk başlar.

Rebeca’nın annesi Macarena, hamile kaldıktan sonra adeta emekliye ayrılan bir rock yıldızıdır. Marc’ın annesi Nuria ise yazlık evinden çıkmaya zorlanan bir gençtir. Rus mafyası Nuria’nın evine el koymasıyla birlikte ilginçleşmeye başlayan hikayemize gelin biraz daha yakından bakalım.

Macarena, çocuğu doğduktan sonra Victor ile tanışır. Victor öyle bir adamdır ki Rebeca’yı kendi çocuğu gibi benimsemiştir. Bunu gören Rebeca’nın ailesi Pio ve Candela, Victor’u iyice benimser ve kabul eder. Victor, Pio için adeta hiç sahip olamadığı bir erkek evlattır. Candela için ise Tanrının bir armağanıdır.

Bu sırada Nuria ise edebiyat editörü olarak çalışmaktadır ve ilk romanını yeni yazmış Amaia ile tanışır. İlişkileri mutlu mesut ilerlerken Amaia sokakta Victor’un ağabeyi Olmo ile karşılaşır. Nuria’yı terk eden Amaia, Victor’un ağabeyi Olmo ile birlikte çiftlik evine yerleşir. Aralarındaki bu kuvvetli çekim, bu tutku zamanla söner ve ilişkileri sadece seksten ibaret olur. Bir süre sonra ayrılırlar ve Amaia, hakkında hiçbir şey bilmediği Olmo’nun peşine düşer ve karanlık sırlarla karşılaşır.

25 yıl sonra günümüze geldiğimizde ise Rebeca ve Marc da hikayelerini yazarken içlerinden birinin karanlık bir sırrını itiraf etmesiyle birlikte tartışmaya başlarlar. Tartışma büyüdükçe açığa çıkan sırrın boyutu da büyür.

Julio Medem’in yazıp yönettiği ve Álvaro Cervantes, Úrsula Corberó, Patricia López Arnaiz gibi yıldızların başrollerini paylaştığı film 2 saat 15 dakika uzunluğunda. Bu gerilim ve gizem dolu filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

 

Etiketler: Netflix, netflix original, Netflix Türkiye, the tree of blood Kategoriler: İnceleme, Sinema
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Mustafa Zengin

Ege Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi. Teknoloji, bilim, müzik, tiyatro, dizi ve film meraklısı.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com