The OA İnceleme

25 Şubat 2018 901 0 0

Ey Netflix Şubat dedin Şubat bitiyor.. Nerde kaldı 2. Sezon?!

The OA 7 yıl boyunca kayıp olan kızımız Prairie Johnson’ın geri döndüğünde görmeyen gözlerinin açılmış olması ve bu süreçte başına gelenlerle ilgili. Tabi ki sadece bu kadar değil aynı zamanda sanırım kızımız bir melek. Sanırım diyorum çünkü final bölümüyle herkesin aklına; ”Acaba tüm bunlar uydurma mıydı yoksa öyle gözükmesi mi sağlandı?” sorusunu bırakıp gitti.

Dizinin yapımcısı, senaristi ve yönetmeni ise Zal Batmanglij. Bunun yanında başrol oyuncusu olan Brit Marling, Zal Batmanglij ile birlikte dizinin yazarlığını ve yapımcılığını üstleniyor.

Kadroda ise; Brit Marling (Prairie- OA), Emory Cohen (Homer), Scott Wilson (Abel Johnson ), Phyllis Smith (Elizabeth “Betty” Broderick-Allen ), Jason Isaacs (Dr. Hunter -Hap ), Alice Krige (Nancy Johnson ), Patrick Gibson (Steve Winchell ), Brendan Meyer (Jesse ), Ian Alexander (Buck Vu ), Brandon Perea (Alfonso Sosa/French )Nikolia Nikolaeff (Mr. Azarov)  bulunuyor.

7 yıl boyunca bir bodruma kendisi gibi 4 insanla kapatılan OA(Prairie), onun küçükken kör olmasına sebep olan kazada diğer tarafa bir gidiş geliş yapma olayının sadece kendi başına gelmediğini öğreniyor. Onları oraya kapatan psikopat abimiz de tabi ki bu insanların birlikte bir şeyler yapabileceklerinin farkında. Çünkü bu 5 insan 5 özel hareketi aynı anda yaptığı anda bir boyut açılıyor. Sadece 5. hareketi bulamıyorlar ve bulunduğunda ise geride kalan tek şey OA oluyor. Onunla tutsak olan ve aşık olduğu Hormes da ellerinden kayıp gidiyor. Başından geçenleri anlattığı farklı yaş ve özellikteki 5 insana bu hareketleri öğretiyor. Öğretiyor ki gidip arkadaşları ve Hormes’ı kurtarsın. Fakat yine olaylar istediği gibi gelişmiyor.

Yeni sezonu sabırsızlıkla bekleten bir sezon finali izlemiştik. Ocak ayında çekimleri başlayan The OA 2. Sezon için bu ay yayınlanacak diye söylentiler var idi. Şubat daha bitmedi. Bakalım, bekliyoruz!

 

Etiketler: Netflix, The OA Kategoriler: İnceleme
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Hafize Sabah

Moda, tasarım, resim, müzik, kitap, dergi, fotoğraf, dizi ve filmlerle fazlasıyla münasebet içinde olan kimse.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com