The Night Of 1. Sezon İnceleme

11 Temmuz 2018 462 0 0

The Night Of..

Meraklı mıyız? Ben biraz öyleyim. Biraz da sabırsız. Hal böyle olunca tek solukta izliyorsunuz bu diziyi.

  HBO kalitesini iliklerimize kadar hissettiğimiz dizide; dram, polisiye, suç, gerilim ne isterseniz var. Ayrıca kaliteli müzik ve sahneler sayesinde de ayrı bir keyif veriyor.

Şöyle ki bir gece babasından gizlice taksisini alıp evden çıkan Nasir, arabasına binen gizemli kızla tuhaf bir gece yaşıyor. Biraz kanlı biraz da heyecanlı. Lakin uyandığında düşündüğünden fazlasıyla karşılaşıyor ve panikle kaçtığı o gecenin sonu karakolda bitiyor. Güzel kızımız artık bir ölü, Nasir ise bu cinayetin sanığı oluyor.

Nasir’e yardım etmek isteyen avukat Jack ve nicesini benimsiyor, seviyorsunuz. Her bölümde bir ayrıntı keşfediyor, farklı farklı kişilerin katil olabilme ihtimaline yoğunlaşıyorsunuz. Şüpheler bir şekilde çürütülüyor gibi gözüküyor ama aslında son bölüme kadar ve hatta finalde bile hala şüpheli oluyorsunuz.

Suçlunun kim olduğundan ziyade yaşananlar bile bir hayli etkiliyor izleyiciyi. İçeriye girerken ki Nasir ile sonraki Nasir çok farklı oluyor. Bu süreçte ailesiyle yaşadığı sıkıntılar, babanın her şeye rağmen oğluna inanması, annesinin bir ara şüphe edip; bir canavar doğurduğunu düşünmesi, başta ona inanmayan Box’ın fikrinin değiştiği anlar..

Naz bile kendinden şüphe ederken siz de sürekli fikir üretiyor, yaşananların net bir şekilde ortaya çıkmasını istiyorsunuz.

Biraz ağır fakat sürükleyici ilerleyen dizide düşündüren bir sezon finali olması beni yeterince tatmin etti. 2. Sezonu olması gerekiyor mu tartışılır. Çünkü çok tadında bir bitirişti. Cidden etkilendim.

 

 

Etiketler: HBO, The Night Of Kategoriler: İnceleme
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Hafize Sabah

Moda, tasarım, resim, müzik, kitap, dergi, fotoğraf, dizi ve filmlerle fazlasıyla münasebet içinde olan kimse.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com