The Handmaid's Tale 3. Sezon Tanıtımına Hızlı Bakış

The Handmaid’s Tale 3. Sezon Tanıtımına Hızlı Bakış

10 Şubat 2019 444 0 0

Margaret Atwood’un unutulmaz romanından uyarlanan ve ilk iki sezonuyla büyük ilgi gören The Handmaid’s Tale -ülkemizde Damızlık Kızın Öyküsü olarak da bilinir- 3. sezon ön gösterimine kavuştu. Super Bowl esnasında yayımlanan ön gösterim, dizinin hayranlarını fazlasıyla heyecanlandırdı.

Dizinin hayranlarından olan ben, açıkçası ön gösterimi ağzı açık izlemiştim. Yazmak için biraz bekledim çünkü dizinin uyarlandığı romanı tekrar okudum. 3. Sezon ön gösterimine dönecek olursak eğer bizi fazlasıyla heyecanlandıracak bir sezon bekliyor.

Diziyi izlememiş olanlar için kısaca bahsetmek gerekirse, distopik bir evrende geçen dizi kadınların sadece üreme aracı olarak kullanıldığı, Amerika Birleşik Devletleri’nin çöktüğü, insan haklarının yok sayıldığı zamanda geçiyor. Baş karakterimiz Offred’in bu sistemden kaçmak için verdiği çaba anlatılıyor. Başrollerinde Elisabeth Moss, Yvonne Strahovski, Alexis Bledel ve Joseph Fiennes gibi yıldız isimlerin yer alan dizinin 3. sezon prömiyer tarihi ise henüz açıklanmadı.

Distopik Bir Başyapıt: The Handmaid's Tale

Spoiler Alert: Diziyi izlememiş olan okuyucularımız burayı atlayabilir.

Geçtiğimiz sezon, Offred’in hamileliği üzerinden ilerlemiş; Offred’i henüz doğmamış çocuğunu Gilead’ın tüm tehlikelerinden korumak için elinden geleni yaparken izlemiştik. Ancak sezonun sonlarına doğru Offred doğum yapmıştı ve çocuğunu elinden almışlardı. Yeni bebeği ile sınırlı bir kavuşma yaşayan Offred, yeni sezonda da uslu durmayacak gibi görünüyor. E tabi bir zahmet durmasın. Gilead gibi bir ülkede kim yaşamak ister ki zaten. Ön gösterimden çıkaracağım bir sonuç var ise o da Offred’in büyük bir isyan başlatacağıdır. Offred kızım, yak yık ortaları da biz de burada rahatlayalım.

Etiketler: Damızlık Kızın Öyküsü, Hulu, The Handmaid’s Tale Kategoriler: Dizi
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Mustafa Zengin

Ege Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi. Teknoloji, bilim, müzik, tiyatro, dizi ve film meraklısı.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com