The Flash inceleme

The Flash 3. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

7 Ekim 2016 377 0 0

İlk sezonunda bizleri güzel bir diziye döneceğini düşündüren, ikinci sezonunda ise yavaşça çöküşe geçmeye başlayan The Flash geçtiğimiz günlerde 3. sezonuna başladı.

Açıkça söylemek gerekirse 2. sezon finalinden sonra dizinin bu sezonunda tekrar yükselişe geçebileceğini düşünmüştüm ama beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. “Flashpoint” adlı bu bölümü izleyen kişilerde bence bu şekilde düşünüyordur. Biz yinede umudumuzu kaybetmeyelim bunun için daha çok erken. Biraz daha ayrıntıya girmeden yazının bundan sonraki kısmında spoiler olduğunu belirtelim.

spoiler-min
Dizinin 2. sezon finalinde Barry zamanda geri dönerek annesinin hayatını kurtarmıştı. Bu olayın ardından 3. sezon için büyük bir beklenti olmuştu. Hızlı bir başlangıç yaptılar. Bölüm başlar başlamaz etrafta speedsterlar koşuşturuyordu. Bölümümüzün kötü karakteri “Rival” adlı speedster. Kötü karakter olsun diye koymuşlar gibiydi. Kostümü hiç hoş değildi ama zaten asıl olay bu değildi. Umarım Rival’ı bu sezon pek sık görmeyiz.

Bu hızlı başlangıcın ardından Barry, zamandaki olayları değiştirdiği için kendisini tanımayan Iris ile tanışır. Daha sonra Reverse Flash’ın yanına gider. Reverse Flash Barry’i uyarır.

Iris ile buluştuğu sırada hafıza kaybı yaşıyor. Barry için her şey çok güzel gidiyordu. Annesi ve babası ile çok güzel bir hayat, Iris ile tekrardan birlikte Flashpoint’in bir yan etkisi olmak zorundaydı.

“Kid Flash”ımız Wally ortalıkta koşuşturup Rival’i yakalamaya çalışırken binadan düşer. Barry, Kid Flash’ımızın yanına gider ve “Wally?” der. O da “aa bu beni tanıyor onu hemen üssüme götürmeliyim” diyerek alır gider ve böylece Barry de olaya dahil olur. Aylardır Rival ile uğraşan Kid Flash’ın yardıma ihtiyacı vardır ve Iris o kişinin adını söyler “Cisco Ramon”.

Bu zaman diliminde beğendiğim karakterlerden biri “Cisco Ramon” oldu. Gerçekten zengin rolü karakterine yakışmıştı. Bölümde en çok güldüğüm sahne Cisco’nun  speedsterların öldürme şekline göndermesi oldu.

Bir sorun vardı ki Cisco, Barry’i tanımıyordu. Barry Flashpoint’in etkisiyle hafıza kaybı yaşamaya devam ediyor ve bunun sebebini öğrenmek için tekrar Reverse Flash’ı ziyarete gidiyor. Aslında iki tarafta biliyor ki tek çare Flashpoint’in başladığı yere geri dönmek.

Barry tüm takımı toplar ve kendini tanıtır. Flashpoint olayını anlatır. En sonunda da ekibin son üyesi olan Caitlin Snow’u da alıp getiriyor. Onunda yardımıyla Rival’in yerini buluyorlar. Kid Flash gaza gelerek Rival’i alt etmeye çalışıyor ancak işler umduğu gibi gitmiyor ve Rival sopayla Kid Flash’ı ağır yaralıyor. Yalnız kalan Barry savaşmaya başlıyor ancak hızını ne kadar kullanırsa hafıza kaybı o kadar çok arttığı için durumu kötüleşiyor. Sevmediğim karakter Iris’in gazıyla Rival’i alt ettiğini düşünürken olayı Joe abimiz “kurşunla” bitirir. Sen speedstersın, mermiden hızlısın aklını kullansana ama yook.

Wally ağır yaralı ve iyileşmiyor. Olayda burada patlıyor ya zaten. Barry ikinci kez Wally karakterini kurtarmak için Flashpoint anına geri dönme kararı alıyor. İkinci kez diyorum ilkinde de 2. sezonda Wally’i Zoom’un elinden kurtarmak için direk hızını Zoom’a teslim etmişti.

Bu bölümün en çok beğendiğim sahneleri Barry’nin Reverse Flash ile yapmış olduğu konuşma sahneleriydi. En son Flashpoint anına dönmek için gittiğinde Barry’e zorla annesini öldürmesini söyletti. Flashpoint anına gidip annesini öldürdü. Bu sahnede gerçek kötünün kim olduğu gayet güzel bir şekilde hatırlattı.

Barry sonunda gerçek zamanına döndüğünü zannetmişti ama flashpoint’in bir sürprizi vardı. O da sezon içerisinde pek fazla görmek istemediğim West ailesinin arasında ki küslüktür. Umarım Iris ile Joe arasındaki bu olay çok fazla sezona işlemez.

Bölümün son sahnesinde ise aynaya yazılan “Alchemy” mesajı vardı. Alchemy’i büyük ihtimalle Harry Potter serisinden tanıdığımız Tom Felton oynayacak.

Bölümün başından beri gözümden kaçmayan şey animasyonlar ve grafikler oldu. Sanırım bütçede bir düşme olmuş ve bu gerçekten hiç hoş olmamış.

O kadar Flashpoint deyip deyip durdular. Onu da gidip bir bölümde işlediler. Flashpoint bu mudur? Sanırım crossover bölümleriyle bir sorun yaşamamak için yaptılar ama en azından bir kaç bölüm olmalıydı diye düşünüyorum.

Buraya kadar okuduysanız sabrınız için teşekkür ederim.

Etiketler: Alchemy, Flashpoint, Kid Flash, Reverse Flash, Rival, The Flash, Tom Felton Kategoriler: İnceleme
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com