Stranger Things'in Yıldızı Charlie Heaton Tartışma Yarattı

Stranger Things’in Yıldızı Charlie Heaton Tartışma Yarattı!

1 Eylül 2018 586 0 0

Stranger Things’in yıldız isimlerinden Charlie Heaton, The Elephant Man’in BBC uyarlamasının kadrosuna dahil edildi. Engellilerle yararına çalışan bir dernek, role Heaton’ın getirilmesini eleştirince konu üzerinden tartışma başladı.

BBC, The Elephant Man’i ekrana uyarlamaya hazırlanırken başrole getirilen Charlie Heaton kendisini yeni bir tartışmanın merkezinde buldu. Engelli ana karakter Joseph Merrick rolüne, engelli olmayan bir oyuncunun getirilmesi Charity Scope derneği tarafından “hayal kırıklığı” olarak nitelendirilirken şu açıklama yapıldı: “The Elephant Man engelli bir karakteri resmeden en ünlü filmlerden biri. Burada kaçırılmış bir fırsat var ve ne yazık ki sektördeki çeşitliliğin olmadığı yeni bir haber değil. Engelli oyuncular sektöre girerken devasa bariyerlerle karşılaşıyorlar. Sorun yalnızca rollerin azlığı değil, oyuncu kadroları ve lokasyonlar da erişilebilir değil. Sanat sektörleri, farklılığı ve çeşitliliği görmezden gelmek yerine bunları teşvik etmeli”

Dizinin yapımcılarının verdiği cevap ise şöyle oldu: “The Elephant Man engellere karşı tavırların değişmesini vurgulamakta önemli bir role sahip, ikonik bir dram ve biz şu an çeşitli kilit rollere engelli oyuncuları getirme aşamasındayız.”

Konuyla ilgili Charlie Heaton cephesinden henüz bir açıklama gelmedi.

Kaynak

Etiketler: BBC, Charlie Heaton, Stranger Things, The Elephant Man Kategoriler: Dizi
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com