Sons of Anarchy Replikleri

16 Eylül 2018 2250 0 -1

Efsane dizilerden Sons of Anarchy‘nin en güzel repliklerini sizler için derledik. Diziyi izlememiş olanlar buraya tıklayarak Sons of Anarchy dizisinin tanıtım yazısını okuyabilirler. Şimdi o efsane repliklere geçelim…

1. Yıldızların ateş olduğundan şüphe etsen de, Güneşin döndüğünden şüphe etsen de, Gerçeğin yalan olduğundan şüphe etsen de, Asla sevgimden şüphe etme.

2. Kan sizi akraba yapar, sadakat ise aile.

3. Ben buyum, değişemem.

4. Bizler sadece olmamız gereken kişiyle olduğumuzda daha iyi insanlar oluyoruz.

5. Sana yeleğim kadar değer vereceğime ve seni Harley’im kadar süreceğime söz veriyorum.

6. Nefret etmemek o kadar zor ki…

İnsanlardan, eşyalardan, geleneklerden. Senin azmini kırıp, kanamanı izlerken, zevkten dört köşe olduklarında mantıklı gelen tek his, nefret oluyor. Ama ben nefretin insanı ne hale getirdiğini biliyorum. Nefret insanı paramparça eder. Olmadığı birisine dönüştürür. Sana anlatmam gereken de bu.

Sana, kalbimde hissettiğim onca berbat şeyin ağırlığı altında ezilmemek için ne kadar uğraştığımı anlatmalıyım. Bazı günler, hayatım ölümcül bir denge yarışına dönüşüyor. Yapmak istediklerim ile yapmam gerekenler birbirleriyle çarpışıyor. Düşünmeden yaptığım hareketler. Ben daha onları planlayamadan, sorunları çözmeye yönelik oluyor.

Herhangi bir günüme baktığımda… O günü, bir önceki günden aldığımız darbelerin izlerini silmeye çalışmakla geçirdiğimi görüyorum.

Böyle bir hayatta, bir geleceğim yok.

Elimde sadece dikkat dağınıklığı ve pişmanlık var.

Üç gün önce en yakın arkadaşımı toprağa verdim… Her ne kadar klişe olsa da, onunla birlikte benim de bir parçam gömüldü. Neredeyse hiç tanımadığım bir parça. Bir daha hiç göremeyeceğim bir parça.

Çocuklar, her gün kendi başına bir kutudur. İçini açar ve içinde ne olduğuna bakarsınız. O kutunun bir hediye kutusu mu yoksa bir tabut mu olduğuna siz karar verirsiniz.

7. Ne zaman doğru yöne gittiğimi düşünsem, kendimi bundan daha kötüsü olamaz diye düşünürken buluyorum.

8. Eski bir söz der ki “Seni öldürmeyen şey, güçlü kılar.” Bence seni öldürmeye çalışan şeyler, seni mutsuz ve üzgün kılar. Asıl güç ise sevdiklerinden gelir. Ailenden, arkadaşlarından, sıkı çalışmanın doyumundan. Seni bütün tutan şeyler bunlar.

9. Anarşizm; insan iradesinin özgürlüğü ve inancın hakimiyeti. İnsan vücudunun somut şeylerden ayrılıp özgürlüğüne kavuşması. Zincirlere ve hükümetin baskılarına karşı özgürlük. Bireylerin özgürce bir araya gelmesinden oluşan toplumsal düzen.

10. Duyguların ‘şimdi’ diyorsa, aklın ‘sonra’ demeli.

11. I got this. (Ben hallederim.)

12. Fark ettim ki dibe doğru inen umutsuzluk sarmalımda, gerçekte koca bir deliğe düşüyordum. Delik, temel insan erdemlerinin bendeki yoksunluğuyla yaratılmıştı. En belirgini, bağışlamaktı. Eğer biri bana yanlış yaparsa -kulüpten olsun ya da olmasın- bunu telafi etmeliydi. Parayla ya da kanla. Diğer yanağı dönmek yoktu. İlişkiler, kar-zarar muhasebesine döndüğünde, arkadaşların, sevdiklerin kalmıyor. Sadece artı ve eksiler kalıyor. Tamamıyla yalnızsın.

13. Yaşlandıkça bilgeliğin yaşla ilgisi olmadığını öğrendim. Yaş sadece yorgunluk getirir. Şu anda otuz sene önce olduğumdan daha zeki değilim. Yalanları karıştırmaktan ve korkuları saklamaktan yorulmuşum zaman geçtikçe. Kendimi tanıyor olmam düşüncesizse yaptığım şeyleri gizlemez. Ya da bizi yoran şeyleri.

14. Einstein’ın da dediği gibi birazcık zeki olan herkes işleri daha büyük, daha karmaşık ve daha zorlu hale getirebilir. Ama bir şeyi aksi yöne çevirebilmek için bir dahinin dokunuşu ve büyük bir cesaret gereklidir.

15. Gerçek özgürlük, fedakarlığı ve acı çekmeyi gerektirir. Çoğu insan özgürlüğü sadece istediğini zanneder. Aslında, toplumsal düzenin esaretini, katı kuralları ve materyalizmi arzularlar. İnsanların gerçekten istediği tek özgürlük, kendi rahatları için olan özgürlüktür.

Etiketler: Charlie Hunnam, Jax Teller, Katey Sagal, Sons of Anarchy, Sons of Anarchy Replikleri Kategoriler: Replikler
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com