Son Sezonu Yayımlanan, Ödüllere Doyamayan Bir Dizi: Modern Family

27 Ekim 2018 476 0 1

Genelde ben hep yeni başlayan dizileri anlatıyorum, öneriyorum. Bugün bir değişiklik yaparak şu an final sezonu yayınlanan bir diziden bahsetmek istedim.

Bu tatlı mı tatlı, sıcak mı sıcak sitcom dizisinin ilk bölümü 2009 yılında ABC kanalında yayınlandı. Ve dizi o zamandan beri ödül üstüne ödül almaya devam ediyor. Ama her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu dizinin de son sezonu olan 10. Sezonu yayınlanmaya başladı. Dizi aslında hepsi bir aile olan üç ailenin hayatlarını konu alıyor. O nasıl oluyor diyorsanız hemen biraz bilgi vereyim.

Pritchett Dolap şirketinin sahibi ve kurucusu olan Jay’in ( Ed O’Neil) iki yetişkin çocuğu var; Mitchell ve Claire.

Jay kendisinden hatta kızından yaşça küçük olan Kolombiya’lı Gloria (Sofía Vergara ) ile evli. Çok huysuz olan ve her şeyde bir sorun bilebilen bir karakter Jay. Gloria tam bir Kolombiyalı. Aksanını, hareketlerini ve  çok seviyorum ben. Gloria ve Jay  evliliklerini ve birbirlerini çok iyi idare ediyorlar.

Gloria’nın da başka bir evliliğinden Manny ( Rico Rodriguez) isimli bir oğlu var. Manny gerçekten ilginç bir çocuk. Zeki ve çok iyi gözlem yapabiliyor. Sanata ilgili, entelektüel olma çabalarında diyebiliriz. Üçü birlikte yaşıyorlar.

Jay’in kızı Claire Dunphy ( Julie Bowen), emlakçı Phil Dunphy (Ty Burrell) ile evli ve çiftin üç çocukları var: Alex ( Ariel Winter) , Haley (Sarah Hyland) ve Luke ( Nolan Gould).

Claire titiz, düzenli, takıntılı bir anne, eşi Phill ise dizinin en komik karakterlerinden biri. Kendisi emlakçı ama aslında sihirbazlık tutkusu var. Eşi Claire sert bir mizaca sahipken Phill onun tam tersi. Olaylara yaklaşımı, çocukları ve eşiyle olan iletişimi gerçekten diziye renk katıyor.

Alex evin zeki ve çalışkan öğrencisi. Kendisi bilime aşırı ilgi duyuyor ve araştırmadan, çalışmaktan çok zevk alıyor. Haley, Alex’in tam tersi, aynı zamanda da ailenin en büyük çocuğu. Genelde onun aşk hayatını, moda tutkusunu izliyoruz dizide. Luke ise en küçükleri. Phill’in minyon versiyonu desem yalan olmaz bence. Saf bir çocuk, babasıyla birlikte olduğunda ortaya gerçekten komik sahneler çıkıyor.

Jay’in diğer çocuğu ise gay ve avukat olan oğlu Mitchell ( Jesse Tyler Ferguson). Kendisi Cameron Tucker ( Eric Stonestreet) ile evli.  Benim dizideki favori çiftim olurlar kendileri. Mitchell titiz, detaycı bir kişilikken Cam ona nazaran daha rahat bir karakter.  Birbirlerine aşırı uyumlular ve sürekli birbirlerini tamamlıyorlar. Bir de onların minik kızları Lilly (Aubrey Anderson Emmons ) var.

Lilly’i evlatlık alıyorlar ve onlar için yepyeni bir süreç başlıyor. Jay ve Mitchell’ın ebeveyn olma süreçleri gerçekten çok eğlenceli. Zorlu bir yoldan geçiyorlar ama bunu ailelerinin de desteğiyle başarıyorlar diyebiliriz.

Dizide bu üç ailenin birbirleriyle ilişkilerini, kendi aile ilişkilerini, çocuklarıyla yaşadıkları süreçleri izliyoruz. Şu an yayınlanan sitcomlar arasında benim en sevdiklerimden diyebilirim.  Üstelik her bölümü 20 dk’dan oluştuğu için tam çerezlik.

Şu ana kadar bir çok Emmy Ödülü  dahil  onlarca ödül almış bu diziye bir şans vermelisiniz bence. Buraya fragmanı bırakıyorum. 🙂

Etiketler: ABC, Ariel Winter, Ed O’Neil, Julie Bowen, Modern Family, Nolan Gould, Sarah Hyland, Sofía Vergara, Ty Burrell Kategoriler: Dizi, Genel, Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Günce

Zamanının çoğunu dizi, film izleyip, kitap okuyarak geçiren, 21 yaşında bir üniversite öğrencisi..

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com