Senaryosuyla Beyninizi Yakacak 5 Dizi

31 Ağustos 2018 646 1 0

Senaryosuyla izlerken sizi düşünmeye zorlayacak ve bazen iki kez izlemek zorunda kalacağınız 5 Dizi

Not: Listede Sıralamanın bir önemi yoktur ve bazı diziler beyin yakmaktan ziyade senaryosuyla da öne çıkmaktadır.

1) Dark 

Netflix’in 1 Aralık 2017’de yayınladığı Baran bo Odar tarafından yazılıp yönetilen ve her bölümüyle orgazm etkisi yaratan bir dizi. Dizi, Winden adlı bir kasabada geçiyor ve bu kasabada olan esrarengiz olayları anlatıyor. Zaman yolculukları ve döngüler içerisinde geçen bu diziyi izlerken çok dikkatli izlemenizi tavsiye ederim çünkü çok karışık bir dizi ve yerde gördüğünüz bir çikolata çöpünün bile hikayeye katkısı var.

2) 12 Monkeys

Yapımcılığını SyFy’ın üstlendiği, 4 sezon 47 bölümden oluşan bu dizi yine senaryosuyla dikkat çekiyor. Dizi, Bir salgının yayılmasıyla başlıyor ve bu salgın sürekli mutasyon geçirerek insanlığı büyük ölçüde tehdit ediyor ve en son çare olarak da zamanda yolculuk deneniyor ve buradan sonra işler büyük ölçüde karışıyor.

3) Rick and Morty

Çılgın bir bilim adamı ve onun geri zekalı torunu. Evrenin en ücra köşelerinde hayal bile edemeyeceğiniz kadar değişik gezegenlerde geçen bu macera başınızı döndürecek hazır olun. Dan Harmon ve Justin Roiland’ın kaleminden çıkmış bu başyapıt şu anda Netflix üzerinde ilk 3 sezonuyla izlenmeyi bekliyor.

4) Westworld 

HBO tarafından yapılan ve yaratıcılığını Jonathan Nolan’ın üstlendiği bu dizi Vahşi Batı’da geçiyor ama bu Vahşi Batı bizim bildiklerimizden değil çünkü burası insanlar tarafından yapılmış bir yer. İçindeki insanlar,hayvanlar,evler ve aklınıza gelebilecek her şey insanlar tarafından yapılmış. İzledikten sonra kendi gerçekliğinizi sorgulayacanız bu diziyi şiddetle tavsiye ediyoruz.

5)Şahsiyet

Başrollerinde Haluk Bilginer ve Cansu Dere’nin olduğu, yönetmenliğini Onur Saylak’ın yaptığı bu dizi bu sene puhu tv üzerinde 10 bölümlük bir sezonuyla final yaptı. Dizi bir yandan alzheimerli bir dedenin seri cinayetlerini anlatırken bir yandan da ülkemizin içinde bulunduğu duruma ve içindeki her türlü pisliğe korkusuzca göndermeler yaparak insanlara ders verecek nitelikte bir dizi olmayı başarmış bir dizi.

Yazar: Enes Kılıç

Etiketler: 12 Monkeys, beyin yakan, Dark, Rick and Morty, Şahsiyet, Westworld Kategoriler: Liste
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorumlar
  1. -

    Bu liste legion olmadan olmaz!

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com