Rick and Morty’nin Aşırı Depresif 5 Sahnesi

3 Eylül 2018 883 0 0

Bilmeyeniniz varsa kısacası Rick and Morty alkolik, yüksek IQ’lu, hayatını bilime ve boyutlar arası yolculuğa adamış bir adam olan Rick ve torunu Morty‘nin maceralarını anlatan bir animasyon. Dizi kara mizahla, kıyıya köşeye iliştirilmiş mesajlarla ve bolca komediyle dolu diyebiliriz. Ancak öyle ki bu zekice kurgulanmış dizi gözlerinizi bir anda doldurabilir, sizi sarsabilir ve hayatınızı sorgulamanıza sebep olabilir! İşte aşırı depresif 5 Rick and Morty sahnesi! Ve uyarmalıyım, aşağıda bolca spoiler var.

rick and morty ile ilgili görsel sonucu

Morty’nin Kendini Gömmesi

1. sezonun 6. bölümünde Rick Morty’e, Morty’nin sevdiği kız olan Jessica’yı baloda etkilemesi için bir ‘aşk iksiri’ verir.

Ancak Jessica’nın öksürmesiyle bütün okula ve şehre hatta dünyaya yayılan bu aşk iksirinin etkilerini tedavi etmeye çalışan Rick, gezegende yaşayan insanları korkunç canavarlara dönüştürür. Çözüm bulamayan Rick, Morty’i de alarak ikisinin de hayatlarını kaybettiği başka bir boyuta gider. Ancak kendilerinin ölümüne şahit olan Rick ve Morty kendi cesetlerini gömmek zorunda kalırlar…

Rick’in Teslim Oluşu

2. sezonun finalinde, en yakın arkadaşının düğününe katılan Rick düğünün galaktik hükümetin bir pususu olduğunu öğrenir ve kızı Beth, damadı Jerry, torunları Summer ve Morty’i de alarak başka bir gezegene kaçar. Ancak bölümün sonunda ailesinin iyiliği için kendisini hükümete teslim eder. Bize de bu sahneyi izlerken duygulanmak düşer.

Simple Rick

3. sezon 7. bölümde Rick ve Morty’nin son ziyaretinden sonra Citadel’in ne noktaya geldiğini izliyoruz. Citadel’in farklı kesimlerinden Rick ve Morty’lerin yaşantılarını anlatan bu bölümde ayrıca Simple Rick’s Wafers’ın -bir çeşit atıştırmalık/kurabiye- nasıl yapıldığını da görme fırsatımız oluyor. Bir Rick’in mutluluk salgısıyla üretilen bu atıştırmalıkların hikayesi de bölümün sonu kadar depresif. Bu kurabiye fabrikasında çalışan bir Rick’in olağan düzene dayanamayıp patronunu ve birkaç çalışma arkadaşını öldürdükten sonra yaşadıkları oldukça karanlık.

Başkan Evil Morty

Yine 3. sezonun 7. bölümünde Citadel başkanlığı için yarışıp, planlarını teker teker gerçekleştiren ve kazanan olan Evil Morty’i görüyoruz. Evil Morty’nin başına geçtiği konseye karşı pek te sıcak kanlı davrandığı söylenemez. Başkanlık yolunda pek çok oyun oynayan Evil Morty’nin yaptıklarını bölümün sonunda teker teker anlıyoruz.

Rick’in İntihar Girişimi

2. sezonun 3. bölümünde eski sevgilisi Unity ile bir araya gelen Rick, Unity tarafından terk edilir. Bölümü izlemenizi öneririm ancak sonu için pek de söylenebilecek bir şey yok. Olaylardan sonra eve dönüp garajına çekilen Rick’in kendini öldürmeye teşebbüs etmesi, dizinin en depresif sahnesi olabilir…

Yazar: Günsuhan Aytaç

Etiketler: adult swim, Animasyon, Dizi, Rick and Morty Kategoriler: Özel Dosya
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com