Psikopat Bir Kapıcı “Mientras Duermes”

9 Eylül 2018 333 0 0

Bu İspanyollar beni öldürecek bir gün sanırım yine yapmışlar yapacaklarını. Kısaca konusu Cesar(Luis Tosar) mutlu olamamaktan muzdarip bir apartman görevlisidir. İnsanlar mutlulukları paylaşadursun, o da etrafındaki herkesle mutsuzluğunu paylaşıyor. Bir kapıcı olarak çalıştığı için de apartman sakinlerini mutsuzluğuna hedef seçiyor. Cesar, sürekli mutluluk saçan ve gülümseyen Clara’yı(Marta Etura) mutsuz etmeyi kafaya koyuyor. Sonra işler biraz çatallanıyor. Oldukça çocukça bir psikopatlıkla Clara’ya mektuplar, mesajlar göndererek başladığı tacizine, makyaj malzemelerine kimyasallar enjekte ederek, geceleri evine gizlice girip onu bayıltarak ve bu baygın kadının yanına uzanarak devam eden Cesar, durumun farkında olan apartmanın küçük sakinlerinden Ursula’yı ise rüşvet ile kandırıyor. Mutsuzluğun insan hayatına nasıl da kolayca sokulduğunu ve bir daha gitmemek üzere yerleştiğini hayretle göreceğiniz bir  yapım.

Daha az mantık hatası barındıran çok film izledim ama bu film beni dumura uğrattı.

Oyuncular cephesinde ise tek kişik bir şovla karşı karşıyayız. İspanyol sinemasının son dönemdeki en büyük aktörlerinden Tosar, Cesar’ı inanılmaz bir nüansla canlandırıyor.

Cesar sen bir psikopat, rezil, şerefsiz olabilirsin ama sempatik de bir adamsın ve senden nefret edemiyorum.

Yazar: Kübra Gafuroğlu

Etiketler: mientras duermes, ölüm uykusu Kategoriler: Sinema
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com