Preacher Karakter İncelemesi

Preacher Karakter İncelemesi

12 Ekim 2017 764 0 0

Jesse CUSTER: Dizinin ana karakteri,vaizimiz. Hikayesi Genesis adlı melek-şeytan karışımı, tanrı kadar güçlü bir ruhla birleşmesi ile başlar. Başlarda kendi kasabasında küçükken babasına verdiği bir söz üzerine vaizlik görevini üstlenen,depresif biri olarak görünür.Depresifliğinin sebebi gençliğinde çok hızlı ve suçla dolu aksiyonlu bir hayat yaşaması olabilir.Genesis’ten sonra sahip olduğu güçlerin farkına varınca geçmişindeki o hızlı günlerine geri dönüyor diyebiliriz.Jesse zorlu hayatı sonucu yakın dövüşte ustadır,Genesis ile “Tanrı’nın Sözcüğü*” yetkisine kavuşur.

Tulip O’HARE: Jesse’yi hızlı hayatın içine sokan kadın,eski aşkı,ayakları yere basan,yaptığı-yapacağı hiçbir şey için kimseye ihtiyaç duymayan,başı dertten kurtulmayan biri.Dizi başlarında pek gösterilmese de Jesse ile aralarında hala bir elektrik vardır ve Jesse için yapamayacağı hiçbir şey yoktur.Yakın dövüşte kendinden 2 kat büyük adamı devirebilecek kadar ustadır.

Cassidy: Diziyi izlemek için en büyük nedenlerden biri.119 yaşında İrlandalı vampir,esrarkeş,eğlence bağımlısı.Bir vampirin sahip olduğu özelliklere sahip;güneşte  alev alma,kan içme,hızlı iyileşme,ölümsüzlük.

Saint of Killers(Katillerin Azizi): Gerçek adı William.Lakaplarından biri de Gettysburg Kasabı’dır.İç savaş döneminde yaşayıp işediği yüzlerce cinayet dolayısıyla cehenneme gönderilen karakterdir.Genesis’i Jesse’den ayırmak başarılı olmayınca onu öldürmesi için bir melek tarafından özgür kalmak karşılığında tutulur.Süper insan gücü,ölümsüzlük gibi güçlerinin yanı sıra Genesis kullanıldığında izini sürebilir ve ruhu olmadığı için “Tanrı’nın Sözcüğü” etkisi altına girmez.Sadece kendisinin kullanabildiği kutsal varlıkları öldürebilen bir çift 1987 Colt silahı ve bir kılıcı vardır.

Eugene ROOT(Arseface): Dizide başta pek üstüne durulmayan karakter.Yaşadığı bir trajedi sonucu intihar etmeye kalkışıyor,tetiği yanlış yönde tuttuğu için kurtuluyor fakat yüzünün bir kısmını kaybediyor.Çizgi romanda diziye göre daha farklı bir hikayeye sahiptir.İlk sezonda karakter olarak gerçekten düşünceli ve iyi biri diyebiliriz.Bence dizide asıl kredisini 2.sezonda alıyor.Cehennemi birbirine kattı diyebiliriz.

*”Tanrı’nın Sözcüğü“: Söylenilen her şeyi yapmanızı sağlayan yetenek.Sadece duyanlar,ruhu olanlar ve emir verilen dili bilenler etkilenir.

Etiketler: AMC, çizgi roman, Genesis, Preacher Kategoriler: İnceleme, Özel Dosya
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Aleyna Cerrah

Dizi ve filmlerden bulduğu boş zamanlarda okula giden biri, 20

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com