Peter Jackson’dan The Beatles Belgeseli Geliyor.

31 Ocak 2019 166 0 0

Peter Jackson; The Beatles‘ın resmi olarak yayınlanan son albümleri Let It Be‘nin kayıt sürecini işleyecek.

The Beatles’ın 1969 yılında, albümün  kaydı sırasında sırada çekilen ve daha önce yayınlanmayan  görüntülerden faydalanılarak hazırlanacak belgesel, grubun dağılmasının ardından yayınlanan albümün kayıt sürecinde yaşananları perdeye taşıyacak.

Grup dağıldıktan sonra yayınlanmış olan albüm, 1970 yılında Let It Be adıyla belgesel haline getirilişmiş ve aynı isme sahip şarkıyla Oscar kazanmıştı.

Daha önce hiç kimse tarafından görülmemiş 55 saatlik görüntü ve 140 saatlik ses kaydı kullanılan belgesel, The Beatles hayranlarını oldukça memnun edeceğe benziyor.

Jackson ”Adeta bir zaman makinesi görevi gören bu görüntüler sayesinde sanki 1969 yılına geri döndük ve bu dört arkadaşın birlikte muhteşem müzik yapmasını görme şansı yakaladık. John, Paul, George ve Ringo’yu bir arada, klasik hâle gelmiş şarkıları sıfırdan yaratırken izlemek sadece büyüleyici değil, aynı zamanda eğlenceli ve beklenmedik şekilde samimi” ifadelerini kullandı.

2018 yılında They Shall Not Grow Old adlı belgeseli çeken Jackson, bu çalışmasıyla büyük övgü almıştı. Daha önce görülmemiş 1. Dünya Savaşı görüntüleri ile hazırladığı belgesel BAFTA‘da En İyi Belgesel Ödülü‘nü almıştı.

 

 

Etiketler: Bafta, Belgesel, Let It Be, Peter Jackson, The Beatles, They Shall Not Grow Old Kategoriler: Genel
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Öyküm Karahan

Kocaeli Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com