Pek Bilinmeyen 3 Dizi Önerisi Daha!

25 Ocak 2019 266 0 1

Merhabalar arkadaşlar. Daha önce ”Pek Bilinmeyen 3 Çerezlik Dizi” başlığı altında bir  yazı yayımlamıştım. Şimdi bu dizilere 3 tane daha eklemek istedim. Önceki yazının linkini ve bu yazıda bahsettiğim dizilerin fragmanlarını yazının sonuna bırakacağım, umarım bu dizilere bir şans verirsiniz. 🙂
Keyifli okumalar. 🙂

1. Cougar Town

Cougar Town, 23 Eylül 2009 yılında ABC kanalında yayımlanmaya başlandı.
İlk 3 sezon yayınlandıktan sonra iptal edilme kararı alındı fakat sonradan TBS adlı kanala geçip yayına devam etti. Şu an 6. Sezonu yayınlanan ve final yapacak olan dizinin her bölümü 20 dakikadan oluşuyor.

Dizinin yapımcıları arasında Scrubs’ın da yaratıcılığını yapan Kevin Biegel ve Bill Lawrence var. Dizinin baş rolünde hepimizin yakından tanıdığı Courteney Cox yer alıyor.

Bu diziyle ilgili asıl güzel olan şey diziye Friends’in kadrosundan Jennifer AnistonLisa Kudrow ve Matthew Perry’nin konuk olması.

Dizinin konusuna gelecek olursak Jules Cobb, Florida’nın Cougar Town kasabasında yaşayan eşinden boşanmış, bir çocuğu olan, 40’lı yaşlarında bir kadındır. Emlakçılık yapan Jules ‘un arkadaşlık ilişkilerini izliyoruz dizide.

Eski eşi Boby, oğlu Travis, en yakın arkadaşı Ellie ve eşi Andry, komşusu Grayson ve yardımcısı Laurie.
Kırklı yaşların arkadaşlık ilişkileri, özel hayatları, dertleri kısaca tüm yaşamlarını komedi türünde izlemek istiyorsanız ve Monica’yı özlediyseniz bir göz atın derim.

2. Looking

Looking, ilk bölümü 19 Ocak 2014’te yayınlanmaya başlayan bir HBO dizisi. Maalesef bu dizi 2 sezon 18 bölümün ardından final yaptı.

Dizi Micheal Lannan‘ın 2011 yapımlı kısa filmi Lorimer‘den uyarlanmış. Lannan aynı zamanda dizinin yapımcılarından biri, aynı zamanda Andrew Haigh da yapımcı koltuğunda oturan isimlerden biri olmuş.

3 eşcinsel arkadaşın hayatlarını anlatan bu dizinin bir bölümü yaklaşık yarım saat sürüyor.

Dizi aslında farklı bakış açıları sunuyor bize. Ana karakterlerimizden biri Patrick, oyun şirketinde çalışan bir genç, Patrick’in ev arkadaşının ismi Augustin. Patrick’le uzun yıllardır süren bir arkadaşlıkları var. Ve üçüncü kilit karakterimiz ise 40’lı yaşlara yaklaşmış bir adam olan Dom. Kendisi üçlüdeki en büyük isim.

Dizi boyunca bu üçlünün arkadaşlıklarını, özel hayatlarını, dertlerini, kısaca yaşam mücadelelerini izliyoruz. Oyuncu kadrosunda Murray Bartlett, Frankie J. Alvarez,  Jonathan Groff,  Raul Castillo ve Russell Tovey gibi isimler yer alıyor.

3. Faking It

22 Nisan 2014’te ilk sezonu yayınlanan Faking It’in toplam üç sezon süren, Mtv’de yayınlanan çerezlik bir dizi. Dizinin yapımcısı daha önce Greek, 10 Things I Hate About You gibi yapımlardan tanıdığımız Carter Covington.

Dizinin konusuna gelecek olursak Hester lisesine giden baş karakterlerimiz Amy ve Karma küçüklüklerinden itibaren çok yakın arkadaşlar. Devam ettikleri lise diğer liselere göre daha farklı sayılabilecek bir lise. Bu lisede diğer Amerikan liselerinde pek hoş karşılanmayan farklılıklar popüler olma sebebi olabiliyor.

Karma ve Amy bu okulda pek popüler olmayan kimseyi tanımayan kızlarken- ki bu durum Karma’nın hoşuna hiç gitmiyor- bir gün popüler öğrencilerden Shane, Karma ile Amy’nin sevgili olduklarını düşünüyor ve kendilerini partiye davet ediyor.

Karma ve Amy bu olayla birlikte lezbiyen çift olarak tanınıyorlar ve bir anda popüler oluyorlar. Dizi de bu olayla birlikte değişen hayatları anlatılıyor.

Oyuncu kadrosunda Rita Wolk, Katie Stevens, Micheal Willet ve Gregg Sulkin gibi genç isimleri görüyoruz.

Fragmanları ve önceki yazının linkini buraya bırakıyorum, iyi seyirler! 🙂

Etiketler: Cougar Town, Faking It, Looking Kategoriler: Öneri
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Günce

Zamanının çoğunu dizi, film izleyip, kitap okuyarak geçiren, 21 yaşında bir üniversite öğrencisi..

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com