Nymphomaniac 1 ve 2′ nin Sıradan Bir Film Olmadığı Gerçeği

10 Şubat 2018 275 0 0

Türkçe çevirisi ‘İtiraf‘ olan film 2 bölümden oluşan pornografik gibi adlandırılıp eleştiriler alsa da bir çok kesim tarafından bilinmeyen bir hastalığında varlığını ortaya koyan izlerken bitmesini çoğu yönden istemeyeceğiniz bir film Nymphomaniac, bence çoğu kadın tarafından izlenip bazı konuların yıkılmasına yardımcı olacak görüş değiştirecek bir film.

Birazcık başrol oyuncumuzdan bahsedersek Joe  küçük yaşlardan itibaren cinsel bölgesinde olan biten her dürtünün farkında ve bundan hoşnut duyan bir kızdı. Yaşı ilerledikçe buna karşı koymak yerine bunun keyfini çıkarmaya başlayıp kendini büyük bir doyumsuzluğun içinde birden fazla serüvende bulmaya başladı. Toplumun değer yargılarını kıran ve bundan rahatsızlık duysa da bunu çok ilerde kendine itiraf eden bir kadındı. Kendi hikayesini Seligmana anlatırken hiçte sahte  ve samimiyetsiz değildi, gerçekleri kendine neler hissettirdiğini daha çok anımsadı.

1. kısımda daha çok gençlik yıllarından bahsederken Joe 2. kısımda işler biraz daha yetişkinlik kısmına ve olayların başkalaşmasına geldi beklenmedik olaylar yaşadı doyumsuzluğuna çözüm bulduğunu sandı ama her zaman ektiğini biçersin mesajı bu filmde de kaderciliği hatırlattı bence en inanılmaz kısmı sonuydu benim hiçte beklemediğim bir sonla bitti.

Filmi izlemenizi ve birazcıkta olsa kadın erkek demeden kendinize dürüst olup bazı konuları araştirmanızı tavsiye ederim.

Kategoriler: İnceleme, Sinema
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com