Netflix'in Yeni Çerezlik Dizisi: Sex Education

Netflix’in Yeni Çerezlik Dizisi: Sex Education

22 Ocak 2019 786 0 2

13 Reasons Why‘dan sonra beni kendine çeken gençlik dizisi, Netflix’in yeni göz bebeği Sex Education. Hepimizin korkulu rüyası, ergenlik çağımızın baş belası cinselliği konu olan dizi, 13 Reasons Why’ın pozitif düşüncelere evrilmiş hâli diyebiliriz.

Pozitif düşünceler diyorum çünkü bu dizide intihar etmeye çalışan gençler yok aksine hayatta kalma mücadelesi veren gençler var. Bu dizide de her dizide olduğu gibi iyi karakterler ve kötü karakterler var fakat bu diziyi diğerlerinden ayıran bir şey var. O da kötü karakterlerin neden kötü olduğunu bize anlatması. Aslında dizide geçen çoğu sorun bizim yaşadığımız veya yaşattığımız sorunlar. Eminim tüm okuyucularımız dizide kendisiyle özleştirdiği bir karakter bulacaktır.

Özet olarak dizi, yukarıda da bahsettiğim gibi ergenlik çağındaki bireylerin cinsellik sorununu ele alıyor. Baş kahramanımız Otis‘in annesi seks terapisti. Otis ise sekse karşı büyük tabu oluşturmuş 16 yaşındaki ergenimiz. Rüya gibi bir lisede, İngiltere’nin şirin bir kasabasında geçen dizi, izlerken sizi hem güldürecek hem de izledikten sonra düşündürecek.

Başrollerini Gillian Anderson, Mikael Persbrandt gibi usta, Asa Butterfield gibi genç yeteneklerin paylaştığı dizinin ortalama bölüm süresi 45 dakika. İlk sezonu 8 bölüm olan Netflix’in yeni gözdesi diziyi mutlaka izlemenizi öneririm.

Etiketler: Gençlik dizileri, Netflix, Netflix Türkiye, Sex Education Kategoriler: Dizi, Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Mustafa Zengin

Ege Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi. Teknoloji, bilim, müzik, tiyatro, dizi ve film meraklısı.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com