“Ne İzlesem?” Diye Düşünenler İçin Çerezlik Film Önerileri

16 Ocak 2019 1705 0 3

Uzun filmlerden sıkılıp, çerezlik film arayanlar için birbirinden güzel 11 film:

In Your Eyes 2014 yapımı In Your Eyes, dram/fantastik türünün en güzel örneklerinden. Dylan ve Rebecca birbirlerinin gözlerinden yaşadıkları hayatı görebilmektedir. Telepatik iletişim kurabilmeyi başaran ikiliyi anlatan filmin süresi 1 saat 46 dakika.

The Visit- Ziyaretİki küçük kardeşin, daha önce hiç görmedikleri büyükanne ve büyükbabasının yanına gitmesini konu alan The Visit, kısa bir korku hikâyesini işliyor. Garip davranışlar gösteren büyükleri görünce kaçmak isteyen çocukların, büyük bir sürprizle karşılaştığı filmin süresi 1 saat 34 dakika.

Edward Scissorhands- Makas Eller1990 yapımı Makas Eller filmi bir Tim Burton harikası! Edward’ı yaratan mucit onu bitiremeden ölür ve Edward makastan elleri ile topluma karışmaya çalışır. Trajikomik hikâyenin başrolü ise Johnny Depp!

Filmin süresi: 1 Saat 45 dakika.

Unfriended: Dark WebKorku ve gerilim sevenler için oldukça sürükleyici olan Dark Web, program geliştirmeye çalışan bir çocuğun, kafede sahipsiz bir laptop bulmasıyla başlıyor. Arkadaşlarıyla skype üzerinde konuşurken, bilgisayarda gizli bir klasörü bulması ile olaylar gelişiyor. Sürpriz sonlu filmin süresi ise 1 saat 34 dakika.

Ateşböceklerinin Mezarı1988 yapımı dram/savaş filmi olan Ateşböceklerinin Mezarı, 2. Dünya Savaşı devam ederken hayatta kalmaya çalışan 14 yaşındaki Seita ve 4 yaşındaki kız kardeşi Setsuko’nun hikâyesini anlatıyor. İzleyenlerin gözyaşlarını tutmakta zorlandığı filmin süresi 1 saat 30 dakika.

Who am I- Ben Kimim
2014 yapımı Who am I, bilgisayar dehası olan ve dünya çapında tanınmak isteyen Benjamin’in, bir hacker grubuna katılması ile kendisini tehlikenin ortasında bulmasını konu alan filmin süresi 1 saat 46 dakika.

When Marnie Was There- Marnie Oradaykenİngiliz yazar Joan G.Robinson’un kitabından uyarlanan film, astım hastası olan Anna’nın evinden çok uzaklara gönderilmesini konu alır. Gittiği yeri tanımaya çalışan Anna, terk edilmiş bir ev bulur ve burada Marnie ile tanışır.

Filmin süresi: 1 saat 43 dakika.

Before Sunrise- Gün DoğmadanBaşrollerini Julie Delpy ve Ethan Hawke’ın paylaştığı Before Sunrise, trende karşılaşan ve aşık olan iki genci anlatıyor. Sadece bir günleri olan Jesse ve Celine yıllar sonra Before Sunset ve Before Midnight filmleri ile karşımıza çıkıyor.
“Farz et ki yıllar sonra bana evet demediğine pişman oluyorsun ve yaşayabileceğin şeyleri merak ediyorsun.” Repliğiyle aklımıza kazınan filmin süresi 1 saat 45 dakika.

Liar Liar- Yalancı YalancıJim Carry’nin başrol olduğu Liar Liar, yalan söylemeden duramayan bir avukatın hayatını konu alıyor. Oğlu Max’in doğum gününde babasının bir daha yalan söylememesini dilemesiyle, bir daha yalan söyleyemeyen Fletcher’ın bu durumla başa çıkma çabasını izliyoruz.

Filmin süresi: 1 saat 27 dakika.

The Breakfast Club- Kahvaltı Kulübü1985 yapımı Kahvaltı Kulübü, gençliğin derdini en iyi anlatan filmlerden biri. Ceza almış bir grup lise öğrencisinin birbiriyle kaynaşmalarını izlediğimiz bir klasik. Birbirinden güzel replikleriyle akıllara kazınmış filmin süresi ise 1 saat 37 dakika.

Aya SeyahatJules Verne’nin Aya Seyahat kitabı ve H. G. Wells’in Aydaki İlk İnsanlar kitabından uyarlanarak çekilen film, ilk bilim kurgu filmi olarak geçmekte. Yönetmenliğini Georges Melies‘in yaptığı, sessiz ve oldukça kısa olan film ölmeden izlenecek filmler arasında.

Filmin süresi: 16 dakika.

Etiketler: aya seyahat, Before Sunrise, dark web, ın your eyes, jim carry, Johnny Depp, jules verne, liar liar, makas eller, the breakfest club, Who am I Kategoriler: Öneri
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Alev Ateş

Sadece 22.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com