Narcos Dizisi Konusu - Tanıtım

Narcos Dizisi Konusu – Tanıtım

20 Ağustos 2017 614 0 0

Narcos Nasıl Bir Dizidir? Narcos Dizisinin Konusu Nedir? İzlemeli miyim?

IMDb Puanı: 8,9   Türü: Biyografi, Suç, Dram

Oyuncular: Pedro PascalWagner MouraBoyd HolbrookPaulina GaitanJuan MurciaRaúl MéndezJorge MonterrosaPaulina GarcíaDiego Cataño

Yapımcılar: Carlo BernardChris BrancatoDoug Miro

Yayın Tarihi: 2015 – Devam ediyor. (10’ar bölümden 2 sezon yayınlandı. 2 sezon onayı daha aldı.)

KONUSU

Tamamen gerçek bir hikayeden uyarlanılarak hazırlanmıştır. Fakir bir ailede ve fakir bir ülkede doğduğunuzu hayal edin bu arada 28 yaşındasınız ve sayamayacağınız kadar çok paranız var. Pablo Emilio Escobar Gaviria dünyanın en büyük uyuşturucu kaçakçılarından birinin hayatını anlatmaktadır. Hiçbir şeyi yokken yaptığı yasa dışı işler ile servetini katlamış olan Pablo’nun peşine düşen dedektif Steve Murphy ile yaşayacakları maceraları ekrana getiriyor. Ancak atladıkları tek nokta, hayat ikisinin beklediğinden daha karmaşık olması.

Narcos dizisi, Amerikalı bir ajanın ağzından anlatılıyor. 1970’li yılların ortalarından itibaren uyuşturucu piyasasını ellerinde bulunduran Medellin Karteli, Pablo Escobar önderliğinde birçok politik girişimde bulundu. Pablo Escobar, özellikle kokain ithalatında öylesine gelişti ki 1990’lı yıllara gelindiğinde dünyanın en zengin 7. kişisi konumundaydı. Fakirlere ev ve para dağıtması sebebiyle bir dönem Kolombiya’nın Robin Hood’u olarak tanıtılan Pablo Escobar, siyasi mücadeleleri ve yüzlerce kişinin öldürülmesindeki payı ile bugün hala tartışmalara neden olan bir isim. 1980’li yıllarda ABD, Meksika, Porto Riko gibi ülkelere her türlü yollarla uyuşturucu girişi yapan Escobar, çok kısa bir sürede tüm dünyadaki uyuşturucu pazarının %80’ini kontrol eder hale geldi. Escobar, ülkesi Kolombiya’da öylesine büyük bir güç haline geldi ki kendisini devlet başkanı yapmak için girişimlerde bulundu. Bir noktaya kadar bu hayalini gerçekleştiren Escobar, milletvekili olarak parlamentoya girdi; ancak uyuşturucu kaçakçısı olması nedeniyle dönemin Adalet Bakanı tarafından istifaya zorlandı.

Eğitim almadığı halde ülkesine büyük başarılar getirebileceğine inanan Pablo, başkanlık hayali suya düşünce adeta yıkıldı. Bu öylesine bir ruhsal çöküntü yaşattı ki en sonunda Escobar, ülkeyi iç savaşa sürükleyen bir karar alarak hükümet ile silahlı çatışmaya girdi. Yüzlerce evi, binlerce adamı ile adeta illegal bir derebeylik kuran Pablo Escobar, devlet başkanının uçağına suikast kurmak istemiş ve başarısız olan bu girişimin neticesinde bir uçağı havada patlatmıştır. 110 masum insanın öldüğü bombalı saldırının yanı sıra, 200’ün üzerinde hakim ve yaklaşık 1000 polisin ölümünden sorumlu tutulan Pablo Escobar, çalkantılı bir dönemde adını herkese duyurmuştur. Hükümetle çatıştıktan sonra anlaşma dahilinde kendi hapishanesini inşa edecek kadar ileri boyuta ulaşan uyuşturucu patronu, arkasında binlerce ölü bırakmıştır. Beş aylık bir çalışma ve milyonlarca liralık operasyonlardan sonra 2 Aralık 1993 yılında cafcaflı hayatı ancak sona erdirilebilmiştir.

Diziger.com Yorumu:  Suç ve dram dizilerinden hoşlanıyorsanız bu dizi tam size göre. Özellikle bu gerçek bir hikayeden alınıyorsa tuzu biberi olur diyorsanız hemen başlamalısınız. Dünyanın en büyük uyuşturucu kaçakçısı Pablo Emilio Escobar Gaviria’nın hikayesini Netflix kalitesiyle izleyebilirsiniz.

Narcos Tanıtım Fragmanı:

Kaynak: listefilm.com, paratic.com

Etiketler: Boyd Holbrook, Carlo Bernard, Chris Brancato, Doug Miro, Narcos, Netflix, Pablo Escobar, Pedro Pascal, Wagner Moura Kategoriler: Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com