Mükemmel Bir Dram ”Patrick Melrose”

10 Ağustos 2018 499 0 0

Sıcağı sıcağına yorum yapma olayını çok seviyorum ve 5 bölümün sonunda şunu söyleyebilirim ki gözlerim dolu yazıyorum şu an.

  Patrick babası tarafından cinsel istismara uğramış, farketmesine rağmen korkusundan sesini çıkarmadığı bir anneye sahip olan, haliyle yetişkinliğinde de psikolojisi bir hayli bozuk bir bağımlı.

  Benedict‘in oynadığı Patrick rolü gerek geçirdiği yoksunluk krizleri, gerek düşündüğünde babasına karşı olan öfke patlamaları, eşini aldatırkenki o halleri, çocuğuna karşı mahcup tavrı ve bir sürü şey, gerçekten sizi etkileyecek. Aynı zamanda çocuğun oyunculuğu da cidden iyi. Yüzündeki çaresizliği, acıyı, masumiyeti iliklerinize kadar hissediyorsunuz.

Biz Sherlock‘u beklerken o böyle şeylerle uğraşıyor ama kötü de yapmıyor yani. Hakkı verilmiş bir dram. 5 bölüm, izleyene az geliyor. İnsana her duyguyu yaşatıyor. Empati kurduğunuzda öfkeyle dolu oluyorsunuz gerçekten.

Bağımlılığını yenmek için olan çabaları, üzerine evliliği, çocuğuna karşı hem hassas olup hem de istemsiz bir şekilde kötü baba olması. Böyle bir psikolojiyle nasıl mükemmel olabilirsiniz ki?

Bir olay, tek bir hareketle birbirini düşüren domino taşları gibi herkesi etkiliyor. Patrick’i, arkadaşlarını, eşini, çocuklarını.. hepsinin hayatını etkiliyor. Bu dizide Patrick toparlanmayı zor da olsa başarıyor. Fakat gerçekte bu kadar kolay olmadığını tahmin edebiliriz. Belki de sadece tahmin edebiliriz.

Günümüzde gerçekleşen olayların üzerine izleyince dünyanın iğrençliğine, bir çocuğun masum ve korkulu sessizliğine gözlerinizden bir kaç damla yaş bırakabiliyorsunuz. Bunun yanında farkındalık, bilinçli olmak, vicdan ve merhamet de dileyebiliyorsunuz bu dünyaya..

Kesinlikle izlenmesi gerekenlerden..

Fragmanı da şöyle bırakıyorum.

 

Etiketler: Benedict Cumberbatch, Patrick Melrose, Showtime Kategoriler: İnceleme
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Hafize Sabah

Moda, tasarım, resim, müzik, kitap, dergi, fotoğraf, dizi ve filmlerle fazlasıyla münasebet içinde olan kimse.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com