Mr. Robot 3. Sezon İnceleme

Mr. Robot 3. Sezon İnceleme

15 Aralık 2017 1445 0 1

Yine başlamadan belirteyim yazı spoiler kaynıyor.

3. sezon bizim için oldukça hareketli oldu. 2. sezona gelen çok sakin ve sıkıcı tarzı eleştirileri yerle bir etti resmen. Sürekli bi’ aksiyon sürekli bi’ heyecan.

Bu sezonda çok fazla ters köşe olmasa da yine de dizi bir kaç kez bildiğimiz şeyleri aslında yanlış bildiğimizi yüzümüze vurdu.

Genel olarak dizi bu sezon çok karanlık geçti, hatta öyle ki ekonomik krizi daha ne kadar güzel yansıtabilirlerdi düşünemiyorum.

3. sezonda dizi çizgisini değiştirmiş açıkçası, ilk iki sezon ufak bir hacker grubunun dünyayı yöneten şirketi batırmayı çalışmasından küresel çapta terörizme biraz hızlıca atlandığını düşünüyorum. Başta dediğim gibi sıkıcı eleştirilerini yerle bir etti ama bunu biraz da olsa abarttıklarını düşünüyorum.

Sezon finali beni pek tatmin etmedi açıkçası, son sahnede Fernando Vera’nın dönmüş olması dizinin uzaması için çok kasıntı geldi bana ve yeni sezona dair korkularım var. Özetleyecek olursam:

2 sezon boyunca E Corp’u batırmaya çalıştılar 3. sezon Elliot vazgeçer gibi oldu en sonunda her şeyi geri almaya kalkıyor. Yani korkum şu ki “E Corp serüvenimiz bitti artık para kazanmak için öylesine hacker dizisi olarak devam ettirmek istiyoruz.” düşüncesine dönülebilir. Yani Vera gelip de “Kız arkadaşını öldürdüm ama hayat bizi bu noktaya getiriyor vs. benim için hack yap yoksa kız kardeşini öldürürüm.” falan derse dizi kalitesini ne denli bozar, tartışılır.

Ümidim 4. sezonda bunları görmemek.

Kısaca hareketli, heyecanlı ve çok daha farklı bir Mr. Robot izledik.

Okuduğunuz için teşekkürler yeni yazılarımla tekrar birlikte olmak dileğiyle.

Yazar: Alper Devrim

Etiketler: e corp, Elliot, Mr. Robot Kategoriler: İnceleme
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com