Monica Belluci’nin İzlenmesi Gereken Filmleri

24 Şubat 2019 363 0 0

1- Malèna (2000)/ IMDB: 7,5

Dünya, ülkelerin arasındaki politik çıkmazlar sebebiyle büyük bir savaşın gölgesindedir. Bu dünyada gençliğine ulaşmaya çabalayan bir çocuk ise kasabalarına gelen, güzeller güzeli bir genç kadın olan Malena’nın etkisiyle kendi cinselliğini bulmak üzeredir. Malena, tüm güzelliğiyle faşist  İtalyan kasabasını derinden etkilemektedir.Mussolini dönemi İtalyası’nın başarılı bir resmini çizen film, mutlaka izlenmeli.

2- L’appartement (1996)/ IMDB: 7,5

Paris’te yaşayan ve yakın zamanda Tokyo’ya seyahata gidecek olan Max bir gün şans eseri bir cafede eski aşkı Lisa’yı görür. Lisa ile tekrar görüşme arzusu saplantıya dönüşünce onu takip etmeye ve “apartmanını” öğrenmeye çalışır. Fakat işin içine Lisa’ya benzeyen başka bir kadın olan Alice ve Max’in yakın arkadaşı Lucien de girince olaylar içinden çıkılmaz zor bir hal alacaktır. İç içe geçen karışık ve hareketli kurgusuyla öne çıkan film, iyi yazılmış diyalogları ve tesadüfler zincirini akıcı bir şekilde harmanlayan yapısıyla BAFTA Ödülleri’nde “En İyi Yabancı Film” ödülüne layık görülmüştür.

3- Irreversible (2002)/ IMDB: 7,4

Paris’te oldukça pis bir arka sokak barı… İçeriden dışarıya çıkan sedyeler, ambulans ışıkları ve yaşanmış kanlı bir gece… Bu gecenin kurbanları, aslında bu gecenin sonunda değil başındalardır henüz. Hayatın kurgusu, bazen insanın zannettiği gibi ileri doğru değil, geriye doğru akar. Bütün günahlar, birer birer ortaya çıkacaklardır ve insanoğlu kendi pisliğiyle karşı karşıya gelecektir.

4- The Whistleblower (2010)/ IMDB: 7,2

Tek bir kadın, Birleşmiş Milletler’e ve onun komplocu ortaklarına kafa tutmaya yeter. O da Kathryn Bolkovac’tır. Nebraskalı bir polis olan Kathryn, barış gönüllüsü olarak gittiği Saraybosna’da BM’nin Toplumsal Cinsiyet Bürosu’nun başına geçer. Ama karşısına BM memurlarından yerel polis ve barış gönüllülerine kadar her makamın bulaştığı korkunç bir sanayi olan seks ticaretinin yarattığı skandallar çıkar. Her yöne yayılan bu entrikayı ortaya çıkardıkça, kimsenin hesap vermeyeceğini de anlar. Gerçek bir hikâyeye dayanan Muhbir, tek bir kadının rezil gerçekler karşısında adalet arayışını anlatıyor.

5- The Matrix Revolutions (2003)/ IMDB: 6,7

Artık sahip olduğu gücü kendinden emin bir şekilde sergileyen Neo, insanüstü özelliklerle donatılmış olduğunun ve iletişime geçtiği her şeyin şifresini çözebilen üstün yeteneğinin farkına varıyor.Bununla birlikte hayatta kalmaya çalışan insanoğlu, tüm insanlığın geleceği için birer birer Matrix’e karşı gelmeye başlıyor. Başkaldıranların sayısı arttıkça makinalar dünyada son kalan gerçek şehir olarak kabul edilen, insanlığın direniş merkezi Zion’a saldırıyor.

Etiketler: film, Irreversible, L'appartement, Malena, Monica Belluci, Sinema, The Matrix Revolutions, The Whistleblower Kategoriler: Liste
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Öyküm Karahan

Kocaeli Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com