Mini Dizi Önerisi: La Forêt (The Forest)

20 Ekim 2018 726 0 0

Bugün size 2017 Fransa – Belçika ortak yapımı olan ve  6 bölümden oluşan La Foret adlı mini diziden bahsetmek istiyorum.

Her bölümü ortalama 50-60 dakika süren dizinin içinde gerilim, suç ve dram öğeleri bulunuyor.

Yaratıcılığını Delinda Jacobs’ın yaptığı dizinin yönetmenliğini ise  Julius Berg yapmış. Netflix dizinin yayın haklarını satın almış. (Diziyi The Forest ismiyle Netflixte bulabilirsiniz.)

Dizinin başrolllerini Alexia Barlier (Eve Mendel), Suzanne Clement ( Virginie Musso), Samuel Laberthe ( Gaspard Decker)  paylaşıyor.

Dizi, Ardenler Ormanı  yakınlarında bir kasabada genç bir kızın kaybolmasıyla başlıyor. Bu olay kasaba sakinlerinde tedirginlik yaratıyor. Araştırma sırasında masum gibi görünen bu küçük kasabada sırlar açığa çıkmaya başlıyor.

Kasabaya yeni gelen başkomiser Gaspard Decker, bu kaosun arasında kayıp kızı bulmaya çalışıyor. Bu sırada kızın okuduğu lisede öğretmen olan Eve Mendel, Decker’a yardımcı oluyor. Eve bu olaya yardım ederken aynı zamanda kendisinin geçmişinde de bilmediği bir takım olaylar olduğunu fark ediyor.


Kaybolan kızın yakın arkadaşının annesi ve aynı zamanda da polis memuru olan Virginie ise bu olay sayesinde sarsıcı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalıyor.

Durgun başlayan dizide sonlara doğru ortaya çıkan detaylar, sırlar açıkçası benim ilgimi çekmeyi başardı. Yer yer psikolojik ögelere de yer veren dizinin finali ise beni gayet tatmin etti.

Gizem, gerilim ve suç barındıran dizileri seviyorsanız bu diziye bir şans verebilirsiniz.

 

Etiketler: Alexia Barlier, Delinda Jacob, Julius Berg, La Foret, Netflix, Samuel Labarthe, Suzanne Clement, The Forest Kategoriler: İnceleme, Öneri, Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Günce

Zamanının çoğunu dizi, film izleyip, kitap okuyarak geçiren, 21 yaşında bir üniversite öğrencisi..

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com