Locke & Key Uyarlaması Netflix’ten İlk Sezon Onayını Aldı!

Joe Hill ve Gabriel Rodriguez ikilisinin çizgi romanı Locke & Key‘den uyarlanan dizi Netflix’ten ilk sezon onayını aldı. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak.

Fantastik korku türündeki çizgi roman Locke & Key dünya çapında birçok kopyasını sattı ve on yıl boyunca çizgi roman sevenlerle buluştu.

Babalarının ölümünün ardından aile yadigarı evlerine geri dönen üç kardeş, burada sihirli bir anahtarla karşılaşırlar. Ne var ki anahtarı ele geçirmeye çalışan tehlikeli bir varlık, kardeşlerin peşine takılacaktır.

Locke & Key projesi daha önce Hulu’dan pilot bölüm onayını almış; pilot bölümün ardından ilk sezon onayını alamayarak rafa kaldırılmıştı. Bir süredir dizinin yapımcılarının bu tarihten beri Netflix ile pazarlık masasında olduğu ve görüşmelerde son aşamaya gelindiği konuşuluyordu.

Locke & Key’in showrunner koltuğu Carlton Cuse ve Meredith Averill’e emanet edildi. Senaryoyu Cuse ve Joe Hill kaleme alırken eski diziden hiçbir görüntünün kullanılmayacağı ve oyuncu kadrosunun tamamen yenileneceği açıklandı.

Kaynak

 

Etiketler: Carlton Cuse, Gabriel Rodriguez, Joe Hill, Locke & Key, Meredith Averill, Netflix Kategoriler: Çizgi Roman, Dizi
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com