legion

Legion Konusu

9 Şubat 2017 360 0 0

Evet arkadaşlar yeni dizi Legion nasıl bir dizidir? Legion dizisinin konusu nedir? gibi sorulara bu yazıda yanıtlayacağız.

Daha önce Marvel’ın televizyon dünyasına aktardığı Agents of SHIELD, Agent Carter, Daredevil, Jessica Jones ve Luke Cage dizilerinden sonra Legion‘da bu kervana katıldı. Dizinin başrolünde Dan Stevens yer alırken, FX kanalında yayınlanan Legion kadrosunda Jean Smart, Mackenzie GrayScott LawrenceKatie Aselton ve Tatyana Forrest gibi isimleride barındırıyor. Yönetmen koltuğunda ise Fargo dizisinin yazarlığını yapan Noah Hawley yer alıyor.

Legion, X-Men’den Prof. Charles Xavier’ın oğlu David Haller’ın hayatını işleyecektir. Haller, gücü olan yüzlerce insandan biridir ancak sahip olduğu güçler diğerlerinden daha farklıdır ve kullandığında bedel ödemek zorundadır. Güçlerini kullanması zihnine zarar verirken, çok sayıda bölünmüş özelliklere sahiptir. Ruh sağlığını yeniden düzeltmenin yolunu aramaya başlar ancak bu işten çok yorulmuştur. Tek isteği hayallerindeki kızla tanışmaktır.

Bir X-Men dizisinin ekranda olmasına sevindik. 8 Şubatta yayınlanan ilk bölümüyle hızlı bir giriş yapan Legion, önceki Marvel dizileri gibi başarılı olabilecek mi? Özellikle Daredevil‘in başarısı inkar edilemez bir gerçek. Fargoyla başarılı bir iş çıkaran Noah Hawley‘ın bu dizi ile birlikte başarısı perçinleyeceğini düşünüyoruz.

Aksiyon, bilim-kurgu ve dramın birleştiği Legion dizisinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak. Umarız TV dünyası güzel bir dizi kazanmıştır ve içi doldurulmamış dizilerin yerini dolduracağımız bir diziyi takip listemize ekleriz.

Dizinin Tanıtım Fragmanı

 

Etiketler: Dan Stevens, David Haller, Fargo, FX, Jean Smart, Katie Aselton, Legion, Legion Konusu, Mackenzie Gray, Marvel, Noah Hawley, Scott Lawrence, Tatyana Forrest Kategoriler: Tanıtım
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com