Küçük Kasabada Büyük Suçlar: “Broadchurch”

4 Eylül 2018 464 0 3

Kimsenin bilmediği, sessiz sakin kasabamız Broadchurch’te yaşayan on bir yaşındaki bir çocuğun ölümü ve bu ölümün beraberinde getirdiği sırlar, kasaba sakinlerinin hayatlarını derinden sarsar. Olayı araştırmak üzere dedektif polisler Alec Hardy ve Ellie Miller görevlendirilirler. Olay medyanın gözünde de büyümeye başlayınca işler sarpa sarar.

Sadece üç sezonu ve toplamda yirmi dört bölümü olan Broadchurch’ü izlerken nefesinizi tutacaksınız, şaşırdıkça şaşıracaksınız, nasıl bittiğini anlamayacaksınız bile. Size türlü türlü şeyler hissettirmeyi başarabiliyor. Dizinin yönetmeni aynı zamanda Doctor Who’nun yeni yönetmeni olan Chris Chibnall, kesinlikle Broadchurch ile kendini kanıtlamış.

Başrolleri Alec Hardy rolüyle David Tennant ve Ellie Miller rolüyle Olivia Colman’ın paylaştığı Broadchurch’te sadece bu ikili değil, İngiliz televizyonundan tanıdığımız birçok isim de yer alıyor. Yeni Doktor’umuz Jodie Whittaker, Legends of Tomorrow’da Rip Hunter ve yine Doctor Who dizisindeki Rory Williams rolleriyle tanıdığımız Arthur Darvill ve 2006 yapımı Jane Eyre filminde John Rivers rolüyle gördüğümüz Andrew Buchan bu isimlerden sadece birkaçı.

Böyle yetenekli bir kadro olunca başarılı bir iş ortaya çıkması kaçınılmaz olmuş ve hepimizin severek izleyebileceği bir suç/dram dizisi ortaya çıkmış. Oyuncular görevlerini layıkıyla yerine getiriyorlar, karakterlerin hislerini izleyiciye geçirebiliyorlar. Haliyle onlarla mutlu olup onlarla üzülüyorsunuz ve karakterlere bağlanabiliyorsunuz. Karakter gelişiminden bahsetmiyorum bile, ilk sezondaki halleriyle üçüncü sezondaki hallerini kıyaslarsanız ne kadar başarılı olduklarını görebiliyorsunuz.

Yeri geldiğinde sizi sinirlendirecek, yeri geldiğinde mutluluktan, yeri geldiğindeyse üzüntüden ağlatacak bir yapım. Öyle ki bazen sindirebilmek için bölümü durdurup sağa sola bakınacaksınız, eminim.

IMDB’de 8.4 gibi yüksek bir puana sahip olan bu dizinin başarılarından da söz etmezsem olmaz. Toplamda 22 ödül kazanmış bir dizi Broadchurch, hatta üçüncü sezonu on bir milyon izleyiciyle ITV’nin en çok izlenen suç draması olma özelliğine de sahip.

Keşke daha çok bölümü olsaydı da Alec Hardy ve Ellie Miller’ı daha fazla izleyebilseydik diyor, size de şiddetle öneriyorum.

Etiketler: arthur darvill, broadchurch, Chris Chibnall, David Tennant, Jodie Whittaker, Olivia Colman Kategoriler: İnceleme
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Yağmur Sevinç

Boğaziçi öğrencisi, çizgi roman ve kitap okuyucusu, dizi ve film izleyicisi, süper kahraman aşığı.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com