Komedyen Daniel Sloss ile Hayata Dair

11 Kasım 2018 581 0 1

Netflix‘iniz varsa akşam kendinize bir iyilik yapın: 2 saatinizi bu adama ayırın. Dark ve Jigsaw.
önce Dark izleyin. Adamın nasıl muhteşem bir komedyen olduğu dakika dakika içinize işlesin. Ardından nefes almadan Jigsaw’a başlayın. Benim gibi günler sokmayın araya arka arkaya patlatın iki bölümü.

Din, engelliler,ilişkiler, pedofili ırkçılık, katolikler, veganlar, ölüm vs. gibi konularda kimileri için sivri sayılabilecek çıkışları var ama zile basıp kaçan çocuk afacanlığında abartılı hiç de batmayan mimikleriyle yapıyor bunları. Daniel Sloss karşımda konuşsa muhtemelen tokatlarım.O derece patavatsız, rahatsız edici ama haklı.

Darkta küçük yaşta kaybettiği Jossie isimli küçük kız kardeşinin ekmeğini baya bir yiyor ama anlatırken gerçekten çektiği acıyı komediye aktardığını hissedebiliyorsunuz. Kendini iyileştirme yöntemi bu belki de.

“… bazıları, yanlış kişiyi, yanlış parçayı alıp yapbozuna sokmaya çalışırken uymadıklarını kabul etmez. bu kişiyi hayatımıza zorla sokarız, çünkü elimizin boş kalmasından iyidir. beş yıl sonra, tanımadığın bu yapboza bakıp dersin ki ‘bu sürtüğün burada ne işi var?’
Kimse bir yapboz parçası değildir. dünyadaki herkes, sizin kadar karışık ve derin bireylerdir. yani o da 20 yıl boyunca kendi yapbozuyla geçirmiştir; tıpkı senin gibi. biriyle beş yıldan fazla süre geçirip tüm eğlencenin ardından yapboza baktığında farklı resimler için çalıştığınızı görebilirsiniz. Farklı şeyler istediğinizi anlayabilirsiniz. ve o anda, kendine sorman gereken çok zor bir soru vardır:

1) Hayatımın son beş yılını boşa harcadığımı itiraf edecek miyim?
2) Hayatımın geri kalanını boşa harcayacak mıyım?”

En can alıcı kısmı da tabi ki : “Hayatta yapabileceğiniz en kötü şey onu yanlış insanla geçirmektir. Dünyada 7.5 milyar insan var ve siz ruh eşinizi yaşadığınız yerden 30 km ötede mi buldunuz? Bana fazla büyük bir tesadüf gibi geldi.” Çoook haklısın mavişim her dediğine katılıyorum…

Yazar: Kübra Gafuroğlu

Etiketler: Daniel sloss, Dark, Jigsaw Kategoriler: İnceleme
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com