Eleştirmenler Justice League Hakkında Ne Dedi?

Justice League İnceleme

18 Kasım 2017 315 0 0

Baştan belirteyim yazı bolca spoiler içermekte.

Öncelikle eksileri artılarından oldukça fazla bir film izledik. Ben beğendiğim noktalardan başlayayım.

Oyuncuların gerçekten filmle emek verdiğini rahatça söyleyebilirim. Performansları son derece iyiydi her ne kadar senaryodan ötürü kahramanlarımız gayet yanlış yansıtılsa da. Özellikle Aquaman ve Superman performanslarını çok sevdiğimi belirtmek isterim. Superman’in dönüş sahnesinde Injustice hikayesine ufak bi’ selam çakmaları çok hoşuma gitti.

Filmin ilk yarısı ilk yarıdan beklediklerimi verdi diyebilirim kısaca, asıl problemler ikinci yarıdan sonra başlıyor.

Gelelim filmin eksi taraflarına.

Batman hayranı olarak şunu söyleyebilirim ki Batman ancak bu kadar cıvık yapılabilirdi. BVS’de gördüğümüz kadarıyla umutları tükenmiş tamamen karanlığa gömülmüş bir Batman izlemeliydik çünkü ilk film bize bunu söylüyordu. Çizgi roman ve animasyonlarda Batman’in normal hali bile bu filmdekinden çok daha ciddi. Normalde hiç yüzü gülmeyen ciddiyetin somut hali olan Batman’i burada alakasız bir cıvıklıkla izliyoruz. Bunca şey yaşadıktan sonra karanlığa tamamen gömülen Batmanimiz buysa bundan öncesini tahmin etmek bile istemiyorum. Alkol almasını hiç konuşmuyorum bile. Bu durum örneklerle çoğaltılabilir ve her karakter için geçerli.

Yanlış anlaşılmasın ben her şey birebir çizgi romana uygun yapılsın demiyorum ama dışına çıkılmaması gereken bazı keskin çizgiler vardır ve film bunları umursamadan aşmış.

Hikaye çok basitti ve akıcı değildi. Açıkçası senaryo çoğu insanın sadece fragmanları izleyerek tahmin edebileceği kadar basitti. Klişelerle doluydu. Özellikle son savaş o kadar basit ve kısaydı ki Steppenwolf gibi bir karakteri resmen harcamışlar. Tam herkes dayak yerken Superman’in olaya dahil olması falan fazla klişeydi.

Film Avengers’a benzemek için kendini o kadar kasmış ki fark etmemek elde değil. Oysa biz adıyla sanıyla Justice League izlemek istiyoruz Avengers değil.

Beni en büyük hayal kırıklığına uğratan nokta bunca yıldır üstüne bu kadar uğraşıldığı söylenen filmin bu kadar baştan savma yapılmasıydı. BVS ve Suicide Squad gibi facialardan sonra ders çıkarmasını beklediğimiz DCEU hala rayından çıkmadan devam ediyor.

Justice League: Doom ve Justice League: War animasyonlarını izlerseniz demek istediğim şeyleri çok iyi anlarsınız.

Şimdilik ön incelemem bu kadar. Konulara daha detaylı gireceğim bir iki yazım daha olacak, okuduğunuz için teşekkürler.

Yazar: Alper Devrim

Etiketler: Aquaman, Batman, Ben Affleck, Justice League, Wonder Woman Kategoriler: İnceleme
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com