Jodie Foster, Y: The Last Man Dizisinde Oynayacak!

Jodie Foster, Y: The Last Man Dizisinde Oynayacak!

23 Haziran 2018 680 0 0

Jodie Foster‘ı neredeyse beş yıldır yeni bir filmde göremiyoruz. Kendisiyle yeniden buluşmamız bir televizyon dizisine kısmetmiş. Foster’ın, FX’in yeni dizisi Y: The Last Man‘de yer aldığı duyuruldu.

Brian K. Vaughan çizgi romanına dayanan dizi, gizemli bir vebanın dünyadaki erkek kromozomunu yok etmesini konu alıyor. Olaylar dünyadaki son Y kromozomona sahip olan sanatçı Yorick “Y” Brown etrafında gelişecek. Yapılan duyuruya göre Foster, Yorick’in annesi Jennifer Brown‘a hayat verecek. Brown, mecliste Ohio’yu temsil eden bir kongre üyesi ve dizinin kilit karakterlerinden biri olacak.

Dizinin FX’te uzun bir geçmişi var. Aslına bakılırsa 2015 yılından beri geliştirilme aşamasındaydı. Nihayet bu yılın Nisan ayında tanınmış video klip yönetmeni Melina Matsoukas’ın yönettiği pilot bölüm kanalın onayından geçti ve dizinin çekimlerinin Temmuz ayında başlaması istendi. American Gods dizisinin showrunner’ı ve Logan filminin yardımcı senaristi Michael Green, dizinin showrunner’lığını üstlenecek.

Uzun süredir ekranda göremediğimiz Jodie Foster, bu süre içinde kendini yönetmenlik alanında geliştirdi. Foster, Orange is The New Black‘in iki bölümünü, House of Cards ve Black Mirror bölümlerini ve bunların yanı sıra, Julia Roberts ve George Clooney’in yer aldığı Money Monster filmin yönetmenliğini üstlendi.

Kaynak

Etiketler: FX, Jodie Foster, Y: The Last Man Kategoriler: Dizi
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com