Jason Momoa, Bilim Kurgu Filmi Dune'un Kadrosuna Katıldı!

Jason Momoa, Bilim Kurgu Filmi Dune’un Kadrosuna Katıldı!

15 Şubat 2019 210 0 0

Aquaman filminin yıldız oyuncusu Jason Momoa, bilim kurgu türünde olacak Dune filminin oyuncu kadrosuna katıldı. Filmin yönetmen koltuğunda Oscar adayı da olan Denis Villeneuve oturacak.

Game of Thrones dizisinde Khal Drogo karakteriyle ününe ün katan Momoa, en son olarak Aquaman filmi ile tamamen yıldızını parlatmıştı.

Dune filminin oyuncu kadrosunda oldukça bilindik yıldız oyuncular yer alacak. Oscar’a aday gösterilen genç yıldız Timothée Chalamet‘in başrolünü üstlendiği bilim kurgu filminin oyuncu kadrosunda Altın Küre adayı Rebecca Ferguson, Marvel Sinematik Evreni’nin Drax’ı Dave BautistaStellan Skarsgård, Oscar adaylığı bulunan başarılı İngiliz aktris Charlotte Rampling, Altın Küre ödüllü Oscar Isaac, Zendaya, Oscar sahibi Javier Bardem ve Oscar adaylığı bulunan Josh Brolin yer alacak.

Uzak bir gelecekte geçen “Dune“, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis’in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. “Baharat” adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu “baharat”tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

Çekimlerine Budapeşte ve Ürdün’de başlaması beklenen filmin vizyon tarihi ise henüz bilinmiyor.

Kaynak

Etiketler: Aquaman, Denis Villeneuve, Dune, Jason Momoa, Timothée Chalamet' Kategoriler: Sinema
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com