İzlenmesi Gereken 5 Mini Dizi

5 Aralık 2018 1024 0 2

1- Band Of Brothers (2001)/ IMDB: 9,5

Tarihçi ve biyografçı Stephen Ambrose’un yazılan aynı adlı romanından uyarlanan, II. Dünya Savaşı temalı, 10 bölümlük televizyon dizisidir. Dizi; II. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunun 506. Alay’ın 101. Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler esas alınarak kurgulanmıştır. Ortak yapımcılığını, Akademi Ödüllü Er Ryan’ı Kurtarmak filminde beraber çalışan Steven Spielberg ve Tom Hanks üstlenmiştir.

2- The Lost Room (2006)/ IMDB: 8,3

Dizi bir oda ve bu odadaki olağandışı güçlere sahip günlük objeler etrafında geçmektedir. Baş kahraman Joe Miller, odada kaybolan kızı Anna’yı kurtarmak için bu objeleri araştırmaktadır. 1960’larda Route 66’da tipik bir motel iken bir yıl sonra ‘olay’ adı verilen durum sonucu gerçek zaman ve uzayın dışında bir kayıp oda belirmiştir. Dizi toplam 3 bölümdür.

3- The Pacific (2010)/ IMDB: 8,3

ABD ve Japonya ;dünyanın iki ayrı ucunda, iki süper güç… Ve okyanuslar aşılıp verilen bir savaş… İki ülke de ellerinde ne varsa öne sürüyor. En önemlisi de yüz binlerce askerinin hayatını ortaya koyuyor. Dizi; II. Dünya Savaşı’nın Pasifik cephesine odaklanıyor. Ve orada evden çok uzakta, bilinmeyen bir coğrafyada insanüstü direnç gösteren üç askerin iç içe geçen gerçek yaşam hikayelerini çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor. Tom Hanks ve Steven Spielberg’in yapımcılığını üstlendiği The Pacific, toplamda 10 bölümden oluşmaktadır.

4- 11.22.63 (2016)/IMDB: 8,2

Bir zaman yolculuğu hikayesi anlatan 11/22/63, lisede İngilizce öğretmeni olan Jake Epping karakterini merkeze alıyor. Bir lokantanın deposunun geçmişe açıldığını fark eden ve zamanda geriye giden Epping, John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışacak.

Stephen King‘in aynı adlı romanını, 8 bölümlük mini dizi olarak adapte esen isim, ünlü yapımcı/senarist J.J Abrams. Dizinin başrollerindeyse James Franco, Sarah Gadon, Chris Cooper, gibi isimler yer alıyor.

5-  And Then There Were None (2015)/ IMDB: 8

1939 yılında bir adada muhteşem bir kaleye davet edilen bu sekiz insan, birbiri hakkında hiçbir şey bilmiyor. Masada toplandıklarında, ev sahiplerinin evde olmadıklarını ve canlı olan tek şeyin evli hizmetçi çift olduğunu fark ediyorlar. Bu iki hizmetçi, misafirlere cinayetten suçlandıklarını ve cezalandırılacaklarını söyleyen bir kayıt dinleterek gerilim dolu dakikalar yaşatıyorlar. Agatha Christie‘nin aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Toplam 3 bölümdür. Dizinin başrollerinde Aidan Turner, Maeve Dermody ve Game Of Thrones dizisinden tanıdığımız Charles Dance yer almaktadır.

 

 

 

Etiketler: 11.22.63, agatha christie, Aidan Turner, And Then There Were None, Band of Brothers, Charles Dance, Chris Cooper, Dizi, Game of Thrones, J.J. Abrams, James Franco, Maeve Dermody, Sarah Gadon, Stephen King, Steven Spielberg, The Lost Room, The Pacific, Tom Hanks Kategoriler: Liste
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Öyküm Karahan

Kocaeli Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com