İyi ki Doğdun David Tennant

18 Nisan 2019 209 0 0

Bugün fazla sempatik, mükemmel İskoç aksanıyla David Tennant’ın doğum günü.

David Tennant, 18 Nisan 1971’de Batı Lothian, İskoçya’da doğdu. David Tennant aslında sahne ismi, asıl adı ise David John Mcdonald. Tennant’ı aslında birçok kişi çocukluk hayali olan Doctor Who’ya 10. doktor olarak gelmesinden ve Harry Potter and the Goblet of Fire filminde Barty Crouch Jr. rolü ile bir ölüm yiyen olarak tanıdık. Doctor Who spin-offlarından The Sarah Jane Adventures‘da iki bölümlük rol aldı.

Kraliyet İskoç Müzik ve Drama Akademisi(RSAMD) şimdiki ismiyle İskoçya Kraliyet Konservatuarı(RCS) olarak değiştirilen hafta sonlarında bir gençlik tiyatro grubuna katıldı. 16 yaşındayken seçmelere katıldı ve RSAMD’de bir yer kazandı. Şimdiye kadar bunu yapan en genç öğrenci oldu ve 17 yaşında bir drama öğrencisi olarak buraya başladı.
Sotify’da David Tennant Does a Podcast With… adlı podcast kayıtları bulunuyor.
“David Tennant, televizyon, film, komedi ve başka yerlerden gelen en büyük isimlerle konuşuyor. Sohbeti, sürpriz hikayeleri ve bolca kahkahayı açığa çıkarın. Bir Somethin’den Başka Bir Gizem yok.”
Tiyatroyu oldukça seven Tennant 2008’de Royal Sheakespeare Company‘e katıldı. Sheakespeare’in Hamlet eserinde Hamlet’i canlandırdı.

Tenannt kariyerinin geliştiği sıralarda Londra’ya taşındı. Birkaç yılını Royal Shakespeare Şirketi üyesi olarak geçirdi ve TV dizileri Blackpool (2004) ve Casanova’daki (2005) başrolleri ile ün kazandı.

Tenannt’ın aldığı ödüllere buradan ulaşabilirsiniz.

https://www.imdb.com/name/nm0855039/awards

Kategoriler: Genel
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Ilgaz Üzümoğlu

Geleceğin makine mühendisi. Doğasever ve hayvansever.

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com