How I Met Your Mother Dizisinden Akılda Kalan Efsa-Bekleyin-Nevi Replikler!

How I Met Your Mother Dizisinden Akılda Kalan Efsa-Bekleyin-Nevi Replikler!

19 Aralık 2018 439 0 0

Mutsuzken, yorgunken, kafamızı dağıtmak için ya da sadece özlediğimiz için tekrarlarını izlediğimiz dizilerden biri How I Met Your Mother. Bu muhteşem dizinin muhteşem repliklerini sizler için derledik.

Barney : İnsanlar aslında kendilerine yalan söylenmesinden hoşlanırlar.Sadece kendilerine yalan söylendiğini öğrenmekten hoşlanmazlar , hepsi bu.

Barney: Çünkü ben seninle bir gün bile konuşmayınca  o gün hiç iyi geçmiyor.

Ted: Gece saat 2 olduğunda sadece uyu çünkü saat 2’den sonra verdiğin kararlar, yanlış kararlardır.

Lily: Tamam evet bu bir hata. Hata olduğunu biliyorum. Ama hayatta bazı şeylerin hata olduğunu bilirsin ama hata olduğunu tam olarak bilmezsin. Çünkü hata olduğunu gerçekten öğrenmenin tek yolu, o hatayı yaptıktan sonra geri dönüp ‘Evet bu bir hataydı’ demektir. Yani aslında o hatayı yapmamak daha büyük bir hatadır. Çünkü o zaman bütün bir hayatın boyunca, o şeyin hata olup olmadığını bilmeyerek yaşarsın.

Ted: Geçmişe yapışıp kalamıyorsun. Çünkü geçmişe ne kadar sıkı sıkıya bağlansan da, bir bakıyorsun ki geçip gitmiş.

Barney : Bak, atalarımız mutluluğun peşinde koşarken öldüler, tamam mı? Oturupta mutluluğu beklerken değil.

Ted: Bir kelebek kanatlarını çırpmaya başlar ve yağmur yağmaya başlar. Korkutucu bir düşünce olsa da aslında, aynı zamanda harikadır da. Makinenin tüm o küçük parçaları, siz tam olarak olmanız gereken yerde, tam olarak olmanız gereken zamanda bulunun diye sürekli çalışır.

Ted: Bir şeyi seviyorsan, onu asla elinden bırakma. Bir saniyeliğine bile olsa. Yoksa sonsuza kadar elinden kaybolur.

Barney: Hz. İsa hayata dönmek için üç gün bekledi. Bu mükemmel bir şeydi çünkü eğer bir gün beklemiş olsaydı bir çok insan henüz isanın öldüğünü bile duymadan geri dönmüş olurdu. O zaman insanlar ”Hey İsa naber ? ” derlerdi. Hz. İsa ise muhtemelen ”Naber mi ? Daha dün öldüm ben.” İnsanlar ise ” Öldün mü ? Bana oldukca canlı gözüktün.” derlerdi. Sonra muhtemelen Hz. İsa nasıl öldüğünü ve dirildiğini ,bunun ne büyük bir mucize olduğunu açıklamak zorunda kalırdı. İnsanların tepkisi ise: ”Hmm tamam kardeşim , dediğin gibi olsun ” şeklinde olurdu. Ayrıca Hz. İsa kesinlikle cumartesi günü de geri gelemezdi. Çünkü herkes meşgul,ç iftlik işlerini yapıyorlar, tezgahlarda çalışıyorlar, sakal tıraşı oluyorlar… İşte Hz. İsa dönüşü için mükemmel bir gün olan üçüncü günü bekledi. Mükemmel gün pazar günüydü. Çünkü pazar günü herkes zaten kilisedeydi ve herkes ,Hz. İsa’nın ölümü için ” Aman Tanrı’m Hz. İsa öldü !” diye hüzünlenirken bam diye arka kapıda ortaya çıkıverdi,koridorda koşuşturmaya başladı ve herkes şok olmuştu. Ayrıca bilginiz olsun o arada Hz. İsa çak bi beşlik hareketini icat etti. İşte bu bizim bir kadını telefonla aramak için neden 3 gün beklediğimizin hikayesidir.Çünkü bizim 3 gün beklememizi Hz. İsa  istedi. Gerçek hikaye…

Barney: Bu hayatta ne yaparsanız yapın, arkadaşlarınız onu görmek için orada olmadıkça yaptığınız şey  efsane değildir.

BONUS:

BONUS 2:

 

 

Etiketler: Alyson Hannigan, Cobie Smulders, How I Met Your Mother, Jason Segel, Josh Radnor, Lily Aldrin, Marshall Eriksen, Neil Patrick Harris, Robin Scherbatsky, Ted Mosby Kategoriler: Replikler
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Öyküm Karahan

Kocaeli Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com