Her Pazar 7 Film Önerisi – 6

18 Mart 2018 277 0 0

Herkese iyi pazarlar! Yeni bir film önerisi listesiyle karşınızdayım! Hafta içi izlediğim filmlerden seçmeye çalışarak her pazar sizlere önerilerde bulunacağım. 

1)The Theory of Everything (2014)

Hawking’in (Eddie Redmayne) 1965 ve 1991 yılları arasında evli kaldığı eşi Jane Wilde’la (Felicity Jones) ilişkisinin başlaması, hastalığının ortaya çıkması ve hastalık sürecinde bilimsel çalışmalarını sürdürmek için duyduğu büyük heves işlenmiştir filmde. Hawking’in büyük bir aşkla evlendiği ve hastalığını öğrendikten sonra ona en büyük desteği veren Jane’le aralarındaki ilişki filmin odak noktasıdır.

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Stephen Hawking’in anısına oturup bir kez daha izlediğim film ilk seferdeki gibi beni ağlatmayı başardı. Hawking’in tüm yaşamını etkilemeye çalışan ama bunu başaramayan hastalıkla mücadelesini izlerken Eddie Redmayne’ın muhteşem oyunculuğu gerçek bir göz ziyafeti verdi.

2)Tomb Raider (2018)

7 sene önce babasının aniden ortadan kaybolmasının ardından babasının mirasını almayan ve dışarıda bir yerlerde yaşayan Lara Croft (Alicia Vikander) bir gün babasının ölüm belgelerini imzalamaya gider ve onun geride bıraktığı ipuçlarını takip ederek babasını bulmak için zorlu bir yolculuğa çıkar.

3)Before Sunrise (1995)

Jesse (Ethan Hawke) ve Celine (Jelie Delpy) Viyana’ya giden bir trende karşılaşırlar. Sohbet etmeye başlayan ikili aralarındaki çekimi göz ardı edemez ve Jesse, Celine’e beraber bir gün geçirmeleri için bir teklifte bulunur. Trenden inen ikili bütün gün boyunca Viyana’yı gezip şehrin güzelliklerine şahit olurken aynı zamanda birbirlerini tanımaya başlarlar.

4)The Greatest Showman (2017)

12 yaşında askerlere atıştırmalık ve kiraz rumu satarak ticarete atılan doğuştan iş adamı P.T. Barnum (Hugh Jackman), 1841 senesinde dünyanın daha önce duymadığı bir hayalle yola çıkar: Dünyanın en muhteşem gösterisini sunmak. Eşinin de desteğiyle tarihin ilk sirkini kurmak için işe başlayan Barnum, dünyanın değişik yerlerinden, anomalileri ile yaşamak zorunda kalan kişileri, genç yetenekleri ve azimli girişimcileri toplar. Tarihin ilk sirki, İngiliz hükümdarı Kraliçe Victoria’nın dahi izlediği bir Avrupa turnesine uzanacak ve dünyanın show dünyası anlayışını kökünden değiştirecektir.

5)Annihilation (2018)

Bir gün bir biyolog olan Lena’nın (Natalie Portman) kocası ortadan kaybolur. Lena, eşi Kane’i (Oscar Isaac) bulma amacıyla çok tehlikeli bir felaket bölgesinde araştırma yapmak için bir keşif ekibiyle birlikte kendini ortaya koyar. Bir biyolog, bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacıdan oluşan bu keşif ekibi, doğanın kanunlarının uygulanamayacağı tehlikeli bir keşif gezisine çıkarlar.

6)I’m a Killer (2016)

1970’lerde Polonya’da yaşanan gerçek bir olaydan esinlenen film, polis teşkilatının başına geçen genç bir polisin, kadınları avlayan Silezya Vampiri olarak adlandırılan bir seri katilin peşine düşmesini konu alıyor.

7)The World’s End (2013)

Destansı bir bar maratonu denemesinden 20 yıl sonra, beş çocukluk arkadaşı içlerinden biri içki maratonunu yeniden denemeye karar verince bir araya gelirler. Gönülsüz arkadaşlarıını doğdukları yere geri dönmeye ve efsanevi bar Dünyanın Sonu’na ulaşmaya 40 yaşındaki Gary King ikna eder. Geçmişleriyle bugünlerini uzlaştırmaya çalışırken, gerçek mücadelenin gelecek olduğunu ama sadece kendilerinin değil tüm insanoğlunun geleceği olduğunu fark ederler. Dünyanın Sonu’na varmaları dert edecekleri son şeydir.

Etiketler: Annihilation, Before Sunrise, I'm a Killer, The Greatest Showman, The Theory of Everything, The World's End, Tomb Raider Kategoriler: Liste, Sinema
paylaş TWEET PIN IT PAYLAŞ paylaş paylaş
Kadir Mutlu

Diziger kurucusu. Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu. Yabancı dizileri, filmleri, yazılımı ve futbolu sever.

Benzer Yazılar
Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com